Europsko sveučilišno prvenstvo u Zagrebu

Naša Sadea i kata tim brončani

Naša Sadea i kata tim brončani-1

Proteklog vikenda, od 20. do 23. srpnja, u Zagrebu je održano studentsko prvenstvo Europe u karateu, judu, taekwondou i kickboxingu. Natjecanje je okupilo 1537 natjecatelja iz 31 europske države iz ukupno 398 sveučilišta.

Hrvatski sveučilištarci su osvojili ukupno 28 odličja, a najuspješnije sveučilište prvenstva bilo je Zagrebačko sveučilište koje je osvojilo 21 odličje.

Po ukupnom broju osvojenih medalja po državama sudionicama najuspješniji su bili Ukrajinci, Turci i Mađari, dok su hrvatski sveučilištarci zauzeli četvrto mjesto.

Svoji obol uspješnom nastupu Zagrebačkog sveučilišta dale su i samoborske studentice koje su svojim sveučilištima osigurale dvije brončane medalje u vrlo kvalitetnoj konkurenciji.

Uspjelo je to Sadei Bećirović u kategoriji do 68 kg, koju je samo sportska nesreća udaljila od zlata, jer je nakon dvije pobjede tzv. sudačkim preglasavanjem izgubila u četvrtini finala od predstavnice Francuske. Kako se Francuskinja plasirala u finale, Sadea je s još dvije pobjede osigurala brončano odličje te time sebi osigurala još jednu veliku medalju.

Odlične su bile i katašice u sastavu Lucija Gečević, Ivana Raguž i Nika Jelen, koje su u Domu odbojke imale premijerni nastup u ovom sastavu, a nastup su okrunile i svojom prvom medaljom, ovog puta brončanog sjaja. Djevojkama je ovaj nastup bio veliki podstrek u pripremama za svjetsko prvenstvo, koje se održava krajem listopada u Budimpešti.

Na sveučilišnom prvenstvu Europe su nastupili još i Paula Šogorić (borbe do 68 kg), Dino Šimunec (borbe do 75 kg) i Ivan Terihaj (borbe do 84 g). Sreća ih nije pomazila te se nisu uspjeli umiješati u borbe za medalju, ali su ostavili itekako upečatljiv dojam kao garanciju za sljedeće nastupe.