Međimurje Open 2023 - Čakovec

Osvojena dva zlata, tri srebra i tri bronce

Osvojena dva zlata, tri srebra i tri bronce -1

U sportskoj dvorani Graditeljske škole u Čakovcu održan je u subotu, 2. rujna, 27. po redu Međimurje Open, koji je ponovno okupio impozantan broj sportaša (1018) iz 116 klubova 11 država.

Kvaliteti turnira pridonijela je i odluka Hrvatkog karate saveza da to bude jedan od tri izborna turnira koji se boduju za odabir seniorske reprezentacije, koja će krajem listopada nastupiti na prvenstvu svijeta u Budimpeši, a kadetskoj, juniorskoj i mlađe seniorskoj reprezentaciji je to bio obavezan turnir na kojem su morali nastupiti u okviru pripreme za Prvenstvo Europe, koje je na rasporedu početkom veljače 2024. u Gruziji. Samim time na turniru su nastupili svi koji drže kvalitetu karate sporta u Hrvatskoj.

U vrlo jakoj konkurenciji nastupilo je sedmero natjecatelja Karate kluba Samobor, koji su ostvarili odlične rezultate te najavili uspješnu novu natjecateljsku sezonu.

Prvo su nastupili kataši - Nika Jelen i ženski kata tim te svojim nastupom najavili uspješan dan za samoborski karate.

Nika Jelen je u konkurenciji seniorki osvojila brončano odličje, dok je u konkurenciji mlađih seniorki osigurala srebrnu medalju.

Kata tim u sastavu Lucija Gečević, Ivana Raguž i Nika Jelen je pobjedom protiv selekcije Mađarske osvojio zlato te značajno otvorio svoj put odlaska na prvenstvo svijeta u Budimpeštu.

Dino Šimunec je bio upečatljiv u svojoj mlađeseniorskoj kategoriji do 75 kg, u kojoj je imao kvalitetne suparnike, ali ih je sve uspješno nadvisio i osvojio zlatnu medalju.

Sadea Bećirović je u konkurenciji seniorki do 68 kg bila srebrna te time osvojila značajan broj bodova u kvalifikacijskom postupku za odlazak na prvenstvo svijeta.

Odličan nastup je imao Ivan Terihaj u kategoriji mlađih seniora do 84 kg, koji je pokleknuo tek u finalu te osvojio srebrnu medalju.

Vrlo zapažen nastup su imali i Paula Šogorić (mlađe seniorke do 68 kg) te Ivan Niko Prusina (mlađi seniori do 75 kg), koji su osvojili brončano odličje.

Nastupio je i junior Borna Šunjić, koji ovaj put nije uspio dosegnuti pobjedničko postolje.