SENIORI – II liga Centar – 6. kolo Agens Univers : Samobor 89:78 (44:42) (21:20, 23:22, 26:15, 19:21)

KOŠARKA - Nisu uspjeli preokrenuti

SENIORI – II liga Centar – 6. kolo
Agens Univers : Samobor  89:78 (44:42) (21:20, 23:22, 26:15, 19:21)

SAMOBOR: Niko Gril 24, Lovro Mandalinić 11, Josip Škara 10, Vanja Miletić 10, Bruno Levanić-Kutni 9, Mateo Gionechetti-Prahin 7, Tomislav Đurinović 5, Dario Gazić 2, Bruno Srabotnak, Marko Šilobod, Luka Žilić; Trener: Marin Sedlar

AGENS UNIVERS: Matija Maljić 22, Karlo Krčelić 17, Tin Bušić 17, Luka Cindrić 11, Ivan Bilić 8, Juraj Čičko 6, Tomislav Žulj 4, Ivan Ćirić 2, Luka Seničić 2, Damjan Bandić, Borna Raić, Frane Jusup; Trener: M. Bošnjak

Košarkaši Samobora u 6. kolu II. lige Centar izgubili su u derbiju kola na gostujućem terenu u Zagrebu od ekipe Agens Universa rezultatom 89:78.

Prvo poluvrijeme proteklo je u odličnoj igri obje ekipe, koje se izmjenjuju u vodstvu. Treću četvrtinu domaćini su odlično otvorili, postižu koševe u serijama, dok Samoborci neorganiziranom igrom u napadu forsiraju šut za tri poena pogodivši tek jednu mizernu tricu iz 12 pokušaja. U toj dionici kod domaćina nezaustavljivi su bili njihov bek Krčelić uknjiživši 11, te centar Maljić 10 koševa.

Manjak od 13 koševa Samoborci u zadnjoj četvrtini nisu uspijeli preokrenuti, tako da zaslužena pobjeda ostaje domaćinu Agens Universu. Ovim porazom Samoboraca zakomplicirala se tablica na vrhu lige s čak 4 ekipe s istim učinkom od 5 pobjeda i 1 porazom: Samobor, Agens Univers, Mladost i Sesvete.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Niko Gril s 24, a kod Ages Universa Matija Maljić s 22 koša.

Međunarodni karate turniru Top ten

KARATE - Ani Lenard pobjeda i 2.000 $

Ana Lenard bila je najuspješnija natjecateljica na tradicionalnom međunarodnom karate turniru Top ten, koji je održan u maloj dvorani Doma sportova u Zagrebu.

Lenard je u finalnom dvoboju minimalno svladala Mađaricu Nikolu Barthu s 1-0 i osvojila novčanu nagradu od dvije tisuće američkih dolara. Prije toga, Lenard je u osmini finala pobijedila Izraelku Dinu Loncić 3-0, u nastavku bila bolja od Ivone Ćavar iz BiH s 1-0, a u polufinalu je eliminirala i Srpkinju Marinu Radičević s 3-0.

Ostale dvije naše predstavnice svladala je upravo kasnija finalistica Bartha. Mađarica je u četvrtfinalu bila bolja od Ana Marije Bujas-Čelan, a u polufinalnom dvoboju i od Maše Vidić, oba puta istim rezultatom 3-0.U 1. kolu prije četvrtfinalnog poraza Bujas-Čelan je bila slobodna, a Maša Vidić do polufinala izborila dvije pobjede, i to nad Makedonkom Natašom Stefanovskom 5-0 i Slovenkom Tjašom Ristić 5-2.Nastupila je još i Austrijanka Lora Ziller, koju je u četvrtfinalu zaustavila Srpkinja Radičević s 1-0.

Sudjelovalo je deset karatistica iz osam zemalja.