NOGOMET - Važna pobjeda Samobora

Samobor – Mladost (Z) 3:2 (2:1)

SAMOBOR, igralište SRC Samobor

Sudac: Čutura (Petrinja)

Strijelci: 1:0 Regović (5), 2:0 Bartol (18), 2:1 Frljužec (30), 2:2 Frljužec (55), 3:2 Aljinović (90)

SAMOBOR: Kranjec, Bišćan, Noršić (od 57. Kižlin), Severec, Regović, Ovčariček, Bartol, Aljinović, Ibrahimović, Golubić (od 46. Hanachi), Klemenčić (od 67. Voloder)

Trener: Davor Orsag

MLADOST ZABOK: Tkalec, Bajs (od 46. Bunčec), Kotarski, Vančina, Deak, Frljužec, Malarić, Hrastinski (od 67. M. Kotarski), V. Kotarski, Belanović (od 65. Repovečki), Kukina Šćapec (od 85. Draganić)

Trener: Dražen Kovjanić

Igrač utakmice: Kristijan Regović (Samobor)

Trinaesto kola proljetnog dijela prvenstva bilo je sretno za ekipu Samobora čiji su nogometaši upisali prvu pobjedu u ovoj polusezoni i time uvelike poboljšali izglede u borbi za ostanak u ligi. Susret se otvorio sjajno za momčad Davora Orsaga pa je nakon 18. minuta igre Samobor vodio 2:0. Mrežu gostiju je nakon kornera u 5. minuti načeo Regović, a desetak minuta kasnije prednost je povećana zahvaljujući Bartolu. Gosti se nakon minusa bude i preuzimaju inicijativu pa do poluvremena Frljužec smanjuje na 2:1. I početak nastavka prolazi u dominaciji gosta iz Zaboka pa izjednačenje visi u zraku. To se i događa već u 55. kad Frljužec ponovno bježi domaćoj obrani i pored nemoćnog Kranjeca poravnava na 2:2. Domaćinu igra samo pobjeda pa u posljednjih 10 – ak minuta kreće na sve ili ništa. Nagrada za to dolazi u sudačkoj nadoknadi kada se vratar gostiju sudara sa svojim suigračem, a poklon bon gostujuće obrane koristi Aljinović koji serviranu loptu šalje u praznu mrežu za minimalni trijumf Samoboraca.

Ponikve - Sava 5:0 (2:0)

ZAGREB, igralište SRC Ponikve

Sudac: Komorski (Martinec Orehovečki)

Strijelci: 1:0 Azizi(5), 2:0 Knez(21), 3:0 Knez(73), 4:0 Berić(76), 5:0 Berić(90)

PONIKVE: Orović, Knez (od 78. Pilipović), Ćukelj, Štimac (od 75. Cvitanović), Obšivač, Berić, Zubčić, Bartolić (od 75. Kopun), Azizi (od 69. Markušić), Miklečić, Nasić (od 46. Pilipović)

SAVA STRMEC: Ćutić, Novoselec, Filipović (od 25. Motorčić), Cerovečki, Kočnar (od 84. Razum), Barišić, Držić, Šikić, Cvetković, Gajger, Horvatinec

Igrač utakmice: Karlo Knez (Ponikve)

Prvenstvena borba Ponikvi i Jaruna za prvaka lige se nastavlja i dalje. Gosti iz Strmca mogli su samo promatrati nezaustavljivog domaćina koji je s uvjerljivom pobjedom zadržao dva boda prednosti pred prvim pratiteljem. Već u 5. minuti Azizi usmjerava vodu na domaći mlin, a u 21. povećanje domaće prednosti stiže nakon pogotka Kneza. Sava se u nastavku dobro držala sve do posljednjih 15 – ak minuta kada domaćini s nova tri pogotka ostvaruju uvjerljivo slavlje. Dvostruki strijelci bili su Knez i Berić, uz početni gol Azizija.

Nakon dvadesetosmog kola vode Ponikve sa 68 bodova, drugi je Jarun s 66, Sava je osma s 35, dok je Samobor jedanaesti s 32 boda.