Nakon 26. kola vodi Zrinski s 56 bodova, druga je Mladost (KD) s 50, Klokočevac je peti s 39 bodova, šesto je Bestovje s 37, Tigar Rakitje je deveto s 34 bodova, Novaki su deseti s 33, koliko ima i jedanaesta Bregana, dok je Sloga (B) trinaesta s 29 bodova.

TOP – Bistra 1:5 (1:4)

Zamutili ih gosti

Sudac: Radić

Pomoćnici: Mužar i Rožić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Smolčić(3), 0:2 Škarica(7), 0:3 Smolčić(10), 0:4 Smolčić(33), 1:4 Dizdarević(43), 1:5 Šutalo(68)

TOP: Maglica, Gabrica, Krnjus, Živko, Holetić, Pagadur, Sekulić (od 57. Brglez), Dizdarević (od 70. Blažević), Jukić, Stanić, Hercigonja (od 46. Levanić)

Trener: Tomislav Čaleta

BISTRA: Đurek, Vrabec, Lovrić (od 60. Kukec), Ištuk, Barun, Matošević, Šutalo (od 72. Cvok), Škarica (od 72. Špiček), Smolčić, Babić (od 72. Aničić), Dežić

Trener: Bernard Gulić

Igrač susreta: Veno Smolčić (Bistra)

Lider prvenstva je bez problema prošao gostovanje u Kerestincu u susretu koji je bio gotov nakon prvih 10 minuta. Gosti su do tada postigli čak tri gola (Smolčić dva i Škarica jedan) pa je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do odmora se još jedna lopta zakoprcala u mreži Maglice, nemilosrdan je bio Smolčić koji je tako u nešto više od pola sata igre upisao hat – trick. Jedini pogodak za domaćina postigao je najbolji igrač ovog proljeća Dizdarević, dok je točku na „i“ 26. kola u Kerestincu postavio Šutalo za konačnih 1:5.

Vatrogasac (Z) – Sloga (O) 4:0 (2:0)

Četiri efektna mlaza

ZDENCI BRDOVEČKI – SRC Vatrogasac

Sudac: Pajač

Pomoćnici: Kamenarić i Vuković (svi iz Svetog Ivana Zeline)

Strijelci: 1:0 Ladan(17), 2:0 Horvat(18), 3:0 Ladan(58), 4:0 Polić (90 – 11m)

VATROGASAC ZDENCI: Polić, Miletić, M. Šekrst, Papić (od 66. Orsag), D. Šekrst, Čerina (od 46. Šavorić), Kartelo (od 83. Jolić), Đeno, Horvat (od 60. Lučić), Miholić, Ladan

Trener: Goran Ostojić

SLUGA OREŠJE: Gudžević, Jović, Prahin, Filipović, Crnjac, Jež (od 60. Kovačević), Veljak (od 46. Kukolja), Masnjak, Franjičević (od 87. Penezić), Sapanjoš (od 66. Holetić), Vučur

Trener: Marko Smiljanić

Crveni karton: Ladan(66)

Igrač susreta: Filip Ladan (Vatogasac)

U susretu momčadi iz donjeg dijela tablice, domaćini su uvjerljivo pobijedili i vrlo vjerojatno riješili sve brige oko ostanka u ligi, dok Sloga i dalje ostaje u najužem krugu ekipa koje će se do zadnje minute boriti za očuvanje statusa. U razmaku od samo minute Vatrogasci su kombinacijom Ladana i Horvata otišli na prednost od dva gola razlike. Ladan, prije nego što je napustio teren u 66. minuti nakon drugog žutog kartona, u 58. postiže svoj drugi gol glavom i povećava domaću prednost na nedostižnih 3:0. Gostima ni igrač više nije pomogao da smanje rezultatski jaz, štoviše u posljednjim minutama susreta Polić je s bijele točke potvrdio uvjerljivo domaće slavlje.

Nakon 26. kola vodi Bistra sa 67 bodova, drugi je Lukavec s 58, TOP je šesti s 36, dok je Sloga (O) na petnaestom mjestu s 20 bodova.