Pomoćnici: Blagić (Sisak) i Baneković (Kutina)

Strijelci: 1:0 Vračević(26 – 11m), 2:0 Smolčić(51)

BISTRA: Đurđek, Šteko, Dežić, I. Ištuk, Grabušić, Marić, Škarica (od 81. Kukec), Matošević (od 75. I. Ištuk), Knez (od 66. ŠutalO), Vračević, Smolčić (od 83. Vukić)

Trener: Bernard Gulić

SAVA STRMEC: Spudić, Novoselec, Filipović, Cerovečki, Kočnar (od 57.Cvetković), D. Barišić (od 60. Mršić), Šikić, Dragić (od 81. Šimara), Zrnc (od 63. Voloder), Horvatinec, T. Barišić (od 74. Klemenčić)

Igrač susreta: Veno Smolčić (Bistra)

Istovjetnim rezultatom kao u prvom kolu, u drugom su igrači Save ubilježili poraz na gostovanju u Bistri protiv istoimenog domaćina. Nakon ispitivanja snaga, domaćini iz opravdano dosuđenog jedanaesterca iz 26. minuti vode. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Vračević. Početak nastavka donosi povećanje domaće prednosti koju je udarcem glavom iz blizine potvrdio Smolčić. Gosti su probali uhvatiti rezultatski priključak, ali najbolja prilika završava na stativi (Zrnc), a u izglednoj situaciji Voloder uz vratara Đurđeka prebacuju i prazna domaća vrata pa Bistrani upisuju pobjedu bez primljenog pogotka.

Odra – Samobor 5:2 (2:1)

Pred Samoborcima je opet teška sezona

ODRA – Igralište u Odri

Sudac: Grmuša (Sisak)

Pomoćnici: Kovačević i Vitković

Strijelci: 0:1 Šarić(10), 1:1 M. Majdak(13), 2:1 Gudelj(32), 3:1 Gudelj(47), 4:1 Gudelj(72), 5:1 Cebin(75), 5:2 Kostanjski(88 – 11m)

ODRA: Zubak, D. Majdak (od 77. Mlinarić), Čondor, Gudelj (od 80. Brdek), Cebin, Kolak, I. Jurkin (od 50. Šipuš), Dodić (od 69. Prugovečki), M. Majdak, Pavlović (od 57. Pisačić), Karadakić

Trener: Davor Gudiček

SAMOBOR: Alagić, Noršić (od 55. Kotoraš), Maruna, Severec, Regović, Ovčariček (od 59. Golubić), Puškarić (od 46. Ibrahimović), Šarić (od 62. Vitko), Burilo (od 73. Kižlin)

Trener: Siniša Mioković

Igrač susreta: Ante Gudelj (Odra)

Ako možemo suditi iz prva dva dvoboja u sezoni, ponovno Samoborce čeka teška jesensko-proljetna borba u 4. ligi. Na drugom uzastopnom gostovanju, domaćin Odra (novajlija u ligi) lagano je pobijedio rezultatom 5:2. Susret je dobro započeo za goste koje u prednost dovodi Šarić nakon 10 minuta igre. Već tri minute kasnije rezultat izjednačava Majdak, a onda na scenu stupa Gudelj koji do odmora jednom, a u nastavku meča još dvaput pogađa gostujuću mrežu za uvjerljivu prednost domaće „škvadre“. Cebin u 75. novim pogotkom zaokružuje domaću efikasnost na broj 5, a u 88. s bijele točke poraz Samobora ublažava Kostanjski.

Nakon 2. kola vodi Bistra sa 6 bodova, drugi su Gaj Mače, Odra, Tondach i Dinamo (OO) sa po 4, Sava ja dvanaesta s 3, dok je Samobor na petnaestom mjestu s 0 bodova.

23. Žumberačka utrka

ATLETIKA - Bilo je borbe, ali i druženja

ATLETIKA - Bilo je borbe, ali i druženja-1

Na dionici od Radatovića do Sošica održana je 1. rujna 23. Žumberačka utrka, u kojoj je sudjelovalo ukupno 135 atletičara. Teška konfiguracija terena, koja zahtijeva vrhunsku tjelesnu pripremljenost, ponovno je privukla uobičajeni broj natjecatelja, uglavnom redovitih sudionika utrke.

Bilo je napora, uspona, nizbrdica i velike sportske borbe, ali i prilike za druženje nakon utrke te domaćeg graha, piva, sokova te originalnih nagrada proizvedenih na samom Žumberku.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Nikola Špoljar iz AK Zabok, a kod žena Tunde Szabo iz Mađarske (pobjednica već više Žumberačkih utrka).

Ekipno prvo mjesto kod žena osvojio je AK Žumberak, drugo mjesto AK Maksimir, a treće AK Glina.

Kod muškaraca ekipno prvo mjesto osvojio je AK Žumberak, drugo mjesto AK Rudolf Perišin i treće AK Maratohon 95.

Dječja utrka je bila posebno atraktivna, a po drugi put se trčalo 6 km od Sošica do Sopotskog slapa i natrag. U ovoj utrci sudjelovalo je 26 sudionika, kod žena pobijedila je Barbara Fumić iz Zagreba, a kod muškaraca Tamay Barna iz Mađarske.

Vrijeme je bilo oblačno, ali bez kiše, a u 18 sati bilo je proglašenje pobjednika u Sošicama.

Članovi AK Žumberak i sponzori osigurali su vrijedne nagrade.