TOP – Strmec (B) 3:2 (2:2)

Minimalno, ali zasluženo

Sudac: Radić

Pomoćnici: Mužar (oba iz Velike Gorice) i Vitez (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Bedeković(7), 0:2 Lajšić(12), 1:2 Sekulić(29), 2:2 Sekulić(37–11m), 3:2 Lončarić(81)

TOP: Maglica, Cvetković (od 46. Mlinarić), Živko, Krnjus, Gabrica, Sekulić (od 83. Blagec), Lončarić (od 88. Babić), Dizdarević, Hercigonja, Brglez, Veljačić (od 59. Blažević)

Trener: Tomislav Čaleta

STRMEC BEDENICA: Prišćan, Škof, Novački, Barišić, Bičak, Lajšić, Bedeković, Gradečki, Bašić, Benčić (od 71. Vuk), Trcak

Trener: Zdenko Dimović

Igrač susreta: Sekulić (TOP)

Preokretom nakon dva gola minusa domaćini su stigli do (zaslužene) pobjede. Nakon propuštenog zicera (po jednog od svake momčadi) gosti dalekometnim udarcem preko Bedekovića u 7. minuti stižu do početnih 0:1. Pet minuta kasnije domaćini su u duplom minusa jer iz dvojbene najstrože kazne gostujuću prednost povećava Lajšić. Do odmora domaćini na pogon Sekulića vraćaju stvari na početak. Domaći veznjak prvo iz igre, a zatim i s kreča dav puta šalje loptu iza Prišćana za rezultatski ravnotežu. I u nastavku su Kerestinčani bolja momčad, no prilike ne pretvaraju u vodstvo sve do 81. minute kada Lončarić pogađa za konačni preokret i minimalnu pobjedu domaćih vedeta.

Sloga (O) – Klas 0:0

Puno prilika, ali nije ušlo

OREŠJE – Igralište Sloge

Sutkinja: Čunović (Gornja Zdenčina)

Pomoćnici: Sakoman (Zagreb) i Batušić (Cvetković)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Jović, Franjičević, Crnjac, Filipović (od 83. Malečić), Valjak (od 85. Penezić), Kukolja, Masnjak, Škutin, Vučur, Sapanjoš

Trener: Marko Smiljanić

KLAS: Zekić, Butković, Zelenika, Mihalj, Pavičić, Tadić, Marinčević, Bedeković, Ivančić, Gusak, Sviličić

Trener: Damir Dittrich

Crveni karton: Crnjac (51)

Igrač utakmice: Luka Masnjak (Sloga)

Nepreciznost domaćih nogometaša glavni je uzrok podjele bodova u Orešju. Igrači Sloge zagospodarili su terenom od početka susreta, ali sve prigode pred Zekićevim vratima nisu rezultirale niti jednim pogotkom. Prijetnje Filipovića, Masnjaka i Kukolje nisu urodile željenim učinkom. Gostima iz Mićevca bilo je jednostavnije od 51. minute kada su domaćini bili brojčano slabiji, no ni gosti unatoč prilikama nisu uspjeli zatresti mrežu.

Nakon 23. kola vodi Bistra s 58 bodova, drugi je Lukavec s 54, TOP je šesti s 35, dok je Sloga (O) na četrnaestom mjestu sa 17 bodova.

Rijeka kup - Kostrena, 5. svibnja

KARATE - Terihaj i Runtas zlatni

U Kostreni je 5. svibnja održan tradicionalni Rijeka kup, u organizaciji Karate kluba Ri Croatia.

Turnir je samoborskim karatašima poslužio kao jedan od trening turnira i provjera forme prije odlaska u Sofiju na Ligu za mlade (25.-27. svibnja) koju je od ove godine pokrenula Svjetska karate federacija.

Najuspješniji je bio Ivan Terihaj, koji je bio nadmoćan u kategoriji kadeta do 57 kg, te Jurica Runtas u konkurenciji kadeta do 70 kg.

Petar Jednar je u konkurenciji juniora do 68 kg osvojio srebro, dok su se broncom morali zadovoljiti kadeti Jakov Fember (do 57 kg) i Dino Šimunec (kadeti do 63 kg).