Delta kup - Rijeka, 16. veljače

KARATE - Szel i samoborci najbolji

KARATE - Szel i samoborci najbolji-1

U Rijeci je 16. veljače održan tradicionalni Delta kup.

Natjecanje je okupilo 466 natjecatelja iz četiri države. Samoborski karate klub nastupio je prorijeđen bolestima, sa samo pet natjecatelja kadetskog uzrasta. I u takvom, krnjem sastavu, zabilježeni su odlični rezultati.

Najbolji je bio Dario Szel, u kategoriji kadeta -57 kg koji je superiorno osvojio zlatno odličje, u finalu pobjedivši klupskog kolegu Jakova Fembera. U istoj kategoriji broncu je osvojio Dino Šimunec.

U kategoriji kadeta -70 kg broncu je osvojio Jurica Runtas. Paula Šogorić je u kategoriji kadetkinja +54kg izgubila meč za broncu, ali je i ona imala zadovoljavajući nastup.

Kadetski uzrast samoborskog karate kluba koji je proglašen najperspektivnijim sportskim kolektivom u Samoboru tako je ponovo potvrdio da je nagrada zasluženo završila u njihovim rukama.

2. Kiskun kup – Kiskunfelegyhaza, Mađarska, 17. veljače

KYOKUSHIN - Svi na postolju

Predstavnici Hrvatskog kyokushinkai saveza Mateo Raić i Bruno Stojanović iz svetonedeljske Domenice te Tomislav Božić iz samoborskog Fortisa, nastupili su 17. veljače na 2. Kiskun kupu u mađarskom gradiću Kiskunfelegyhaza.

Turnir je održan u organizaciji Oyama karate kyokushin Mađarske te je nastupilo preko 60 mađarskih klubova, a pored naših natjecatelja, međunarodni karakter turniru dali su predstavnici iz Austrije i Ukrajine.

Mateo Raić nastupio je u borbama u lakoj C kategoriji seniora i osvojio 3. mjesto, dok su Tomislav i Bruno nastupili na natjecanju u katama u kategoriji juniora, gdje je Tomislav osvojio 2., a Bruno 3. mjesto.

Našim natjecateljima predstoji 15. Kup Domenice, koji će se održati 10. ožujka u Svetoj Nedelji i na koji se do 1. ožujka mogu prijaviti svi voljni okušati se u kyokushin natjecanju u borbama s punim kontaktom, sa zaštitom za djecu i bez zaštite za odrasle.

Na prošlogodišnjem 14. Kupu Domenice nastupilo je 280 natjecatelja iz 13 zemalja (Austrija, Italija, Slovenija, Švicarska, Mađarska, Poljska, Danska, Nizozemska, Ukrajina, Makedonija, Srbija, BiH i Hrvatska) te se domaćin, Kyokushin karate klub Domenica Sveta Nedelja, ovakvom odazivu nada i ove godine, pogotovo jer su svoj dolazak potvrdili još i natjecatelji iz Estonije, Bjelorusije, Rusije i Španjolske.

V.S.

9. kolo 1. HL zapad - žene i muški

STOLNI TENIS - Nekompletni muški izgubili

U subotu, 17. veljače, odigrano je 9. kolo 1. HL zapad.

Muška je ekipa dočekala stolnotenisače STK Zaboka i izgubila s 4:3. Nažalost, osjetilo se neigranje dva standardna igrača.

Djevojke su gostovale u Jadranovom, protiv ekipe STK Sveti Jakov i na krilima odlične Zare Ilić tijesno slavile sa 4:3. U drugom meču kola protiv STK Crkvenice, inače drugoplasirane ekipe lige, Samoborke su izgubile gube sa 4:2.