Samoborac nije razočarao na Svjetskom prvenstvu u karateu

Dino bez svjetske medalje

U utorak, 1. studenoga, u jutarnjim satima iz Konye se vraća naša kadetska, juniorska i mlađe seniorska reprezentacija koja je nastupila na Svjetskom prvenstvu u karateu.

S velikim ambicijama na prvenstvu je nastupio i samoborski reprezentativac Dino Šimunec, koji je zastupao Hrvatsku u konkurenciji mlađih seniora do 75 kg.

Dino je u 1. kolu bio slobodan te je čekao pobjednika susreta između predstavnika Senegala i Crne Gore.

Pobijedio je Senegalac Konate, kojega je potom Dino pobijedio rezultatom 2:1. Pobjeda je bila sigurna, ali ne i lagano ostvarena, jer se radilo o vrlo nezgodnom i visokom suparniku izrazito dugačkih ekstremiteta.

Suparnik Dinu u trećem kolu bio je reprezentativac Tunisa Bouallagui, koji je, nažalost, tijesno pobijedio rezultatom 0:1. Tunižanin nije uspio proći do samog finala te je time onemogućio samoborskom reprezentativcu borbu za broncu kroz repasaž.

Nakon Konye ostaje žal za neosvajanjem jedne od medalja, ali i ponos što samoborski karate ima sportaša koji je sposoban penjati se na najviša svjetska postolja u karate sportu.

Sada Dinu preostaje što bolje se pripremiti za naredno veliko natjecanje, odnosno Prvenstvo Europe, koje ga očekuje u veljači 2023. na Cipru, gdje će braniti medalju osvojenu na zadnjem europskom prvenstvu u Pragu, kada je postao viceprvak Europe.