IBK International Open - Budimpešta

Bruno Stojanović srebrni u borbama seniora

Članovi Kyokushin karate klubova Mas. Oyama Strmec i Domenica Sveta Nedelja su u subotu, 29. listopada, nastupili na IBK International Openu u Budimpešti.

Na turniru je nastupilo 455 natjecatelja iz 19 kyokushin organizacija iz Nizozemske, Slovačke, Rumunjske, Hrvatske i Mađarske.

Hrvatski kyokushinkai savez predstavljali su: Ema Delaš, Marta Anić Ivičić, Filip Mateljić i Marko Šintić iz Mas. Oyame te Laura Bućan, Julijana Golubić, Rea Jarnjević, Niko Stojanović, Mateo Ćosić i Bruno Stojanović iz Domenice.

Naš najuspješniji natjecatelj bio je Bruno Stojanović, koji je osvojio 2. mjesto u borbama u kategoriji seniora.

Njegov mlađi brat Niko osvojio je 3. mjesto u borbama u kategoriji starijih kadeta, a 3. mjesto u borbama osvojili su i Ema i Filip u kategorijama mlađih kadeta, Mateo u kategoriji mlađih juniora, te Marko u kategoriji veterana.

Iako bez osvojenih medalja, posebno moramo pohvaliti nastup naših kadetkinja Marte, Laure, Julijane i Ree, kojima je ovo bilo prvo ovako jako natjecanje.

Dan kasnije održan je trening s Kanchom Gerardom Gordeauom, predsjednikom IBK organizacije iz Nizozemske.