Međimurje Open 2022 - Čakovec

Osvojena tri zlata, srebro i dvije bronce

Osvojena tri zlata, srebro i dvije bronce -1

U sportskoj dvorani Graditeljske škole u Čakovcu održan je 3. rujna 26. po redu Međimurje Open, koji je i ove godine okupio impozantan broj sportaša (1017) iz 112 klubova 12 država.

Dodatan značaj turniru dala je i odluka Hrvatskog karate saveza da to bude jedan od tri izborna turnira koji se boduju za odabir kadetske, juniorske i mlađe seniorske reprezentacije koja će krajem listopada nastupiti na svjetskom prvenstvu u turskoj Konyi.

U vrlo jakoj konkurenciji nastupilo je šestero natjecatelja Karate kluba Samobor, koji su ostvarili odlične rezultate te najavili uspješnu novu natjecateljskiu sezonu.

Prvi su nastupili kataši Nika Jelen i Luka Cicvarić te svojim nastupom najavili uspješan dan za samoborski karate.

Nika Jelen je u konkurenciji seniorki ostvarila pobjedu i stala na pobjedničko postolje, dok je u konkurenciji mlađih seniorki osigurala brončano odličje.

Luka Cicvarić je u konkrenciji kadeta osvojio brončano odličje, a isti rezultat je ponovio u mlađoj uzrasnoj kategoriji U14.

Najupečatljiviji nastup je imala Sadea Bećirović, koja je sve svoje suparnice u konkurenciji seniorki do 68 kg nadvisila velikom bodovnom razlikom, iako su sve bile vrlo kvalitetne natjecateljice. Sadea je jednostavno bila nadmoćna i svojim konkurenticama nije davala ni najmanje šanse.

Europski doprvak Dino Šimunec nije dopustio iznenađenje u svojoj mlađeseniorskoj kategoriji do 75 kg, u kojoj je imao kvalitetne suparnike, koji su imali dodatni motiv za pobjedu. Svakom natjecatelju je velik motiv pobijediti europskog medaljaša, jer se time potvrđuje vlastita kvaliteta.

Odličan je u konkurenciji juniora preko 76 kg bio Jan Katanec, koji je pokleknuo tek u finalu i tako osvojio srebrnu medalju. Nedostatak iskustva u ovakvim borbama bio je glavni razlog za finalni poraz.

U juniorskoj konkurenciji do 76 kg nastupio je Vid Kralj Radulović, koji, nažalost, nije uspio pobijediti odličnog mađarskog reprezentativca, ali je odradio odličan meč.