9. Zagreb karate Cup

Osvojeno zlato, srebro i sedam bronci

Osvojeno zlato, srebro i sedam bronci -1

U sportskoj dvorani Kutija šibica 10. rujna održan je drugi ovosezonski međunarodni turnir u organizaciji Zagrebačkog karate saveza. Na 9. po redu Zagreb karate Cupu nastupilo je 703 natjecatelja iz 88 klubova 8 država.

Karate klub Samobor je nastupio na natjecanju sa 14 natjecatelja, koji su osvojili ukupno 9 medalja.

Za jedan dio mladih samoborskih karateka ovo je bilo prvo vatreno krštenje na natjecateljskom tatamiju te uvod u natjecateljsku karijeru.

Dva zlata i jedna bronca za članove KKK Domenice-1

Hrvatski kyokushinkai savez i hrvatski ogranak IKO Matsushima Kyokushinkaikan na 37. otvorenom Szolnok europskom kupu, održanom 10. rujna, te ujedno i 1. Memorijalu shihan Furko Kalman, predstavljali su članovi Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja: Niko Stojanović, Viktoria Klemenčić, Mateo Ćosić i Nika Šemeš.

Turnir je okupio 350 natjecatelja iz Austrije, Gruzije, Hrvatske, Latvije, Mađarske, Njemačke, Poljske, Rumunjske, Srbije i Ukrajine.

Naša najuspješnija natjecateljica bila je Nika Šemeš s osvojenim 1. mjestom u katama starijih juniorki i 3. mjestom u borbama starijih juniorki -65 kg.

Mateo Ćosić je osvojio 1. mjesto u borbama mlađih juniora -70 kg, dok je u katama mlađih juniora završio bez osvojene medalje.

Usprkos srčanom nastupu, bez osvojenog postolja završili su Niko Stojanović, kategorija starijih kadeta kate i borbe -65 kg, te Viktoria Klemenčić, kategorija mlađih juniorki, kate i borbe -60 kg.

Dan kasnije, 11. rujna, u dvorani pokojnog shihana Furka Kalmana održan je seminar sa shihanom Satoshijem Yuijem iz Japana, svojevremeno glavnim instruktorom u Honbu dojou sosaija Masutatsua Oyame.

Uz čestitke na prikazanim borbama, našim natjecateljima želimo uspješne pripreme i isto tako uspješan nastup na otvorenom IBK kupu Mađarske, koji će se 29. listopada održati u Budimpešti.

Više fotografija pogledajte na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia.