WAKO - Europski kup Karlovac Open 2022.

Tihani Jagodić pojas prvakinje

Ovogodišnji Europski kup Karlovac Open, ujedno i 2. memorijal Mihael Javorović, održan je od 11. do 13. veljače u organizaciji KBK Tigar Karlovac.

Među 947 natjecatelja iz 27 zemalja odličan nastup imali su predstavnici samoborskog Fortisa Alen Ćosić i Tihana Jagodić, koji su nastupili u kick light disciplini.

Nakon pobjede nad natjecateljem iz Bugarske u osmini finala, u četvrtini finala juniorske kategorije -63 kg Alen je izgubio od natjecatelja iz Češke. Iako je uspio dobro uzdrmati Čeha serijom udaraca pri kraju meča, ipak je ostao bez prilike za borbu za medalju i postolje, kako je to bilo na 25. Croatia Openu kada je osvojio 1. mjesto.

S dvije pobjede nad domaćim natjecateljicama Tihana je osvojila 1. mjesto i pojas prvakinje u kick light disciplini u kategoriji seniorki -65kg. Tihana je ovime ponovila uspjeh s 25. Croatia Opena održanog 18. prosinca 2021. u Kutini, kada je također osvojila 1. mjesto.

Čestitke Alenu i Tihani te treneru Ivici Staniću na vrijednom radu i promociji samoborskog kickboxinga i samoborskog sporta općenito.

Više fotografija s turnira i o radu kluba pogledajte na FB stranici Kickboxing Fortis Samobor.