Pomoćnici: Miličević i šebek (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Mačešić(38), 2:0 Cuković(51)

JASKA: Dikšić, Mačešić, Gomerac (od 82. Celić), Filipović, Pintarić, Falica, Cuković, Jalšovec, Golubić, Hasanović (od 63. Jurinić), Smičiklas

Trener: Anđelko Vlašić

TOP: Pipić, Jakopec (od 80. Tolić), Novak (od 53. Hodak), Lisec, Hržić, Pejić (od 46. Klingor), Vratarić (od 8. Meglajec), Perić, Fabek (od 42. Rogić), Žlender, Dujmović

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Igor Mačešić (Jaska)

Jaska se još jednom pokazala kao prava domaćinska momčad upisavši protiv TOP – a i šestu pobjedu u isto toliko nastupa pred svojim navijačima. Gosti su u prvom dijelu čak i tresli mrežu Dikšića, ali iz nedozvoljene situacije. Domaćini su mogli do minimalnog vodstva u 24. minuti, ali je s bijele točke neprecizan bio Jalšovec. Njegovu grešku desetak minuta kasnije ispravlja Mačešić snažnim udarcem iz daljine. U nastavku susret u gradu jastrebova prelomio je brzi gol Cukovića (51. minuta), a iz tog se minusa ne bi vratile niti jače momčadi od TOP – a.

Sloga (K) - Sava 0:4 (0:2)

Posložili ih!

KRIŽ – Igralište u Sportskom parku

Sudac: Z. Marić

Pomoćnici: K. Marić (oba iz Vrbovca) i Gašpar (Peskovec)

Strijelci: 0:1 Matošević(22), 0:2 Rogić(32), 0:3 Ovčariček(50), 0:4 J. Matošević(73)

SLOGA KRIŽ: Novak, Bubenik, Vorel, Sokolić, Korman, Podgorski, Karašić (od 51. Pleteš), Fešta (od 67. Slunjski), Marjanić, Bosankić, Tišljar (od 63. Šeremet)

Trener: Dubravko Horvat

SAVA: Slavujević, Filipović, Rogić, Kočnar (od 46. F. Kostanjski), J. Matošević, M. Matošević (od 77. Golubić), Ovčariček, L. Radulja, Čakanić, Martinčević (od 71. M. Kostanjski), Gavran (od 55. Golemović)

Trener: Robert Regvar

Crveni karton: Rogić(47), Podgorski(61)

Igrač utakmice: Josip Matošević (Sava)

Igrači Save uvjerljivo su protutnjali kroz Križ očitavši nogometnu lekciju domaćim „mladostašima“. Kroz svih 90 minuta gosti bolja momčad, a golovi u mreži Novaka bili su ravnopravno raspoređeni – u svakom poluvremenu po dva. Najbolji u redovima Save bio je Josip Matošević koji je s dva gola potvrdio dobru formu (nakon hat – tricka u prošlom kolu), a po jedan pogodak su pridodali Rogić i Ovčariček. Strmčani su pogađali iz svih situacija (korner, udarac iz daljine, solo prodor...), a u pobjedi ih nije zaustavio niti detalj da su dvadesetak minuta bili s igračem manje (susret su obje momčadi završile s po 10 igrača).

Nakon 11. kola vodi Laduč s 24 boda, drugi je Vatrogasac (Z) s 23, Sava je na četvrta s 20, dok je TOP na dvanaestom mjestu s 11 bodova.

STOLNI TENIS - 10. Otvoreno prvenstvo Grada Samobora

250 stolnotenisača u borbi za postolje

U sklopu proslave Dana Grada Samobora 21. listopada održano je 10. Otvoreno prvenstvo Grada Samobora za mlađe kategorije i veterane u stolnom tenisu. Popularni 10. OPS privukao je blizu 250 stolnotenisača i stolnotenisačica, koji su se natjecali u 14 kategorija.

Samoboraca je nastupilo 28, a vrednije rezultate su postigli brončani Zara Ilić i Petar Znika u kategoriji mlađih i najmlađih kadeta i kadetkinja.

Kod veterana do 40 godina brončani je bio Martin Kovačić, a zlatni Branko Curman te brončani Frančeško Glasnović u kategoriji preko 55 godina. Natjecanje je otvorio Milan Kolman.

KYOKUSHIN KARATE - XII. Nagykun kup - Karcag, Mađarska, 20.listopada

Dora zlatna, Ivan srebrni

Na XII. Nagykun kupu u mađarskom Karcagu, održanom 20. listopada, među 320 natjecatelja iz 40 mađarskih klubova, nastupili su i predstavnici IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska i Hrvatskog kyokushinkai saveza: Dora Mlinarić, Ivan Turčin i Ante Bulaja iz Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja te Lovro Mihelić iz Kyokushin karate kluba Fortis Samobor.

Dora je osvojila zlato u kategoriji juniorki do 60 kg u borbama te broncu u kategoriji seniorki u katama.

Ivan je osvojio srebro u kategoriji starijih kadeta preko 60 kg.

Ante je osvojio broncu u kategoriji juniora preko 70 kg.

Lovro je osvojio broncu u "B" kategoriji seniora do 80 kg.

Više o ovom turniru te o radu IKO Matsushima Kyokushinkaikan Hrvatska i klubova KKK Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor na www.karate-kyokushinkai.hr, kao i na Facebook profilu Karate Kyokushinkai Croatia.

V.S.

FOTO: Dora, Ante, Lovro i Ivan sa senseima Vladimirom Sekeljom i Ivicom Stanićem u društvu shihana Jozsefa Borze, mađarskog "branch chiefa" i tehničkog direktora europske organizacije IKO Matsushima Kyokushinkaikan, nakon XII. Nagykun kupa

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 2. kolo Samobor – Gorica 59:77 (32:42)

Nakon početnog vodstva – pad!

SAMOBOR: Imbert 2, Ribarić 7, Gionechetti 18, Hrvoj 5, Filković 2, Vranić 3, Nakić 15, Zadro 3, Vlaić, Levanić 4, Tušek. Trener: Milan Ličina

GORICA: Vranjić 10, Novak, Jagnjić 12, Lasić 6, Herendić 11, Urli, Gazić, Dojkić 4, Majcunić 10, Primorac 24. Trener: Z. Kovačević

Košarkaši Samobora odigrali su jednu od svojih najlošijih utakmica na domaćem terenu te u 2. kolu A2 lige seniora izgubili od ekipe Gorice rezultatom 59:77. Nakon početnog vodstva od 9:6 dogodio se velik pad u igri Samoboraca, gosti prave seriju od 30:3 i dolaze do visokog vodstva od 36:12. Do kraja poluvremena Samoborci presingom uspijevaju smanjiti na podnošljivih 10 koševa zaostatka. Ipak, u drugom poluvremenu ponovno slaba obrambena i napadačka igra Samoboraca te zasluženi poraz od 18 koševa minusa.

Kod Samoboraca jedine svijetle točke su bili Gionechetti s 18 i Nakić s 15 koševa te junior Levanić sa 4 koša i 6 skokova.

Kod Gorice nezaustavljiv je bio Primorac s 24 koša, od čega 4 trice.

KOŠARKA - KADETI – 1. HRL – 2. kolo Samobor – Zrinjevac 84:66 (39:32)

Obranom i kontrom do pobjede

SAMOBOR: Srabotnak 3, Belamarić 17, Čižmešija 14, Planinčić, Antunović 3, Sladić 23, Skok 4, Savić 6, Jurković, Grubišić 4, Komerički 2, Korade 8. Trener: Marin Sedlar

ZRINJEVAC: Filipović, Ćorić, Pavičić 15, Špehar 6, Boroš 25, Rotim, Lončar 4, Bulaja, Polanščak 10, Brkić 6. Trener: L. Kralj

U drugom kolu 1. HR lige kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Zrinjevca iz Zagreba rezultatom 84:66. Početak utakmice je pripao gostima, koji na krilima odličnog Boroša krajem prve četvrtine ostvaruju 4 koša razlike. Samoborci vrlo brzo početkom druge četvrtine poslije dobrih obrana i brzih kontranapada prelaze u vodstvo, koje se do kraja utakmice postepeno povećava do konačnih 18 razlike za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Sladić s 23 koša, Belamarić sa 17 i Čižmešija sa 14 koševa.

Kod Zrinjevca odličan je bio Boroš s 25 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽL – 1. kolo Samobor – Jaska 90:35 (51:15)

Pregazili Jaskance

SAMOBOR: Alilović 8, Kontak 4, Jelić 8, Škiljan 12, Golić 4, Tišma 3, Iviček 12, Antolović 12, Crnić 9, Kupres 6, Iveta 2, Čakanić 10. Trener: Mirko Mandalinić

JASKA: Radić, Eraković, Bobinski, Miljković 16, Majcunić 13, Miklavec, Radečić 6. Trener: M. Stunja

U prvom kolu 1. županijske lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo svladali ekipu Jaske rezultatom 90:35. Već u prvoj četvrtini prva petorka Samobora ostvaruje 21 koš prednosti. U nastavku rezerve Samobora ostvaruju pobjedu od visokih 55 koševa razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Škiljan, Iviček i Antolović, sva tri s po 12 ubačenih koševa.

Kod Jaske najučinkovitiji je bio Miljković sa 16 postignutih koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2000. – 1. HRL – 4. i 5. kolo

Neuspješni u Zagrebu

Pešča Cedevita – Samobor 47:28 (25:14)

Pešča: Rušec F., Barišić 4, Bokulić 10, Paleka 6, Elez 4, Vuković 8, Prister, Brajković 7, Nikšić, Barač 8, Rušec L., Putkarić, Đordić, Uradin. Trener: Đ.Zatezalo.

Samobor: Palčec 6, Tišma, Pružević, Mišić 2, Kupres, Kontak 6, Šaban, Vraneković 7, Jelić 7. Trener: N. Tišma

Cibona – Samobor 84:9 (43: )

Cibona: Janković 16, Branković 6, Čabraja, Jarnjak 4, Jelić 14, Brzović 12, Krstanović 18, Peška 14, Mrkša. Trener: J. Dulibić

Samobor: Palčec 2, Tišma, Pružević, Mišić, Kupres, Kontak 2, Šaban, Vraneković 3, Jelić 2.Trener: N. Tišma

Najmlađi Samoborci odigrali su dvije utakmice zaredom u ligi sportskih škola 2000. godište i obje izgubili: od Pešće Cedevite rezultatom 47:28 i od Cibone s rezultatom 84:9. U prvoj utakmici, iako oslabljeni neigranjem najboljeg igrača Matijaščića, držali su kakav-takav priključak, ali u samoj završnici ipak posustali i zasluženo izgubili od Pešče.

U drugoj utakmici već dosta umorni naletjeli su na jaku ekipu Cibone i doživjeli uvjerljiv poraz.