KARATE - Prvenstvo Zagrebačke županije – Jastrebarsko, 2. prosinca

KK Samobor superioran

Karate savez Zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jaske su u nedjelju, 2. prosinca, organizirali županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 7 do 21 godina starosti.

Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole, a okupilo se 270 mladih sportašica i sportaša koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: mlađi učenici i učenice (7-9 godina), učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje (12-13 godina), kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina) te mlađi seniori i seniorke (18-21 godinu).

Kao i prethodnih godina, daleko najuspješniji su bili mladi Karate kluba Samobor s osvojenih ukupno 55 medalja (21 zlatna, 19 srebrnih, 15 brončanih) te pokazali širinu kvalitete, kako u katama, tako i borbama. Mlade Samoborke i Samoborci su osvojili gotovo dvostruko više medalja od drugoplasiranog kluba koji je osvojio 34 medalje, trećeplasiranog s 31 medaljom itd.

Ova razina natjecanja je pokazala vrlo visoku kvalitetu karate sporta u Zagrebačkoj županiji pa nije nimalo čudno što klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim razinama natjecanja.

Najuspješniji na županijskom prvenstvu bili su Kruno Fadljević, Dino Šimunec i Lucija Gečević u konkurenciji kata te Lyon Nenadić, Šimec Paskal i Helena Škreb u borbama.

Svakako treba pohvaliti i trenere kluba koji su, kao i sportaši, odlično obavili svoj posao te doprinijeli ovako dobrim rezultatima na ovom prvenstvu: Davora Mrzaka, Sašu Bjegovića, Ivanu Karamatić, Davora Cipeka i Darka Šimunca.

Prva mjesta su osvojili:

Dino Šimunec (kate ml. učenici 9 godina), Kruno Fadljević (kate učenici i ml. kadeti), Lucija Gečević (kate učenice i ml. kadetkinje), Toni Vuković (kate kadeti), ekipa ml. učenika u katama (Fran Trošelj, Dario Szel, Dino Šimunec), ekipa ml. učenica u katama (Veronika Horak, Lucija Lucić, Nika Jelen), ekipa učenika u katama (Damjan Nenadić, Fran Trošelj, Kruno Fadljević), Lyon Nenadić (borbe učenici do 38 kg i ml. kadeti do 41 kg), Paula Šogorić (borbe učenice do 32 kg), Helena Škreb (borbe učenice do 40 kg), Igor Beletić Katanec (borbe ml. kadeti do 52 kg), Toni Vuković (borbe kadeti do 52 kg), Emil Vrkljan (borbe kadeti preko 70 kg), Filip Kolarec (juniori borbe do 76 kg), Paskal Šimec (juniori borbe do 76 kg i ml. seniori do 78 kg), Mateo Šitum (ml. seniori borbe do 68 kg), Ivana Karamatić (ml. seniorke borbe do 60 kg),

Druga mjesta su osvojili:

Kristijan Crnić (kate ml. učenici 7 godina), Fran Trošelj (kate ml. učenici 9 godina), Lucija Lucić (kate ml. učenice 9 godina), Damjan Nenadić (kate učenici), ekipa učenika u katama (Jurica Runtas, Dražen Šarić, Dino Šimunec), Zrinka Pezer (kate ml. seniorke), Martin Stier (učenici borbe preko 42 kg), Mark Knezović (borbe ml. kadeti do 45 kg), Toni Vuković (borbe ml. kadeti do 52 kg), Luka Peles (borbe ml. kadeti do 57 kg), Helena Škreb (borbe ml. kadetkinje do 45 kg), Lana Kovačić (borbe ml. kadeti preko 55 kg), Igor Beketić Katanec (borbe kadeti do 52 kg), Luka Komes (borbe kadeti do 57 kg), Leon Kramarić (borbe kadeti preko 52 kg), Emil Vrkljan (borbe juniori do 76 kg), Matej Frajt (borbe juniori preko 76 kg), Filip Kolarec (borbe ml. seniori do 78 kg)

Treća mjesta su osvojili:

Sven Vukušić i Ivan Terihaj (kate ml. učenici 9 godina), Dario Szel (kate ml. učenici 9 godina), Nika Jelen (kate ml. učenice 9 godina), ekipa učenica u katama (Magdalena Šuflaj, Lucić Lucija, Nika Jelen), Ivana Karamatić (kate ml. seniorke), Jan Plevko (borbe ml. kadeti do 41 kg), Nika Medved (borbe ml. kadetkinje do 55 kg), Ian Baždar (kadeti borbe do 57 kg), Matej Štefanić (kadeti borbe do 70 kg), Zrin Pezer i Mateo Šitum (borbe juniori do 68 kg)

Rezultati KK Bregana

Članovi Karate kluba Bregana osvojili su 11 medalja (2 zlata, 1 srebro i 8 bronci). Nešto skromniji rezultatski učinak ove godine je iz razloga što su se kadeti juniori i mlađi seniori Bregane pripremali za nastup na državnom prvenstvu koje ih očekuje slijedeći vikend, pa su propustili nastup na županijskom prvenstvu.

Treneri Goran Romić i Dejan Ćosić pružili su priliku za nastup mlađim natjecateljima bez iskustva, a oni su to opravdali velikim zalaganjem i kvalitetnom izvedbom na borilištu.

Zlatne medalje osvojile su

Iva Pejić – borbe mlađe kadetkinje do 50 kg

Elena Bratanić – borbe mlađe kadetkinje do 55 kg

Srebrnu medalju osvojile su

Mlađe učenice kate ekipno – u sastavu: Patricija Žabčić, Klara Debeljak i Petra Šimrak

Brončano odličje osvojili su

Patricija Žabčić - u katama za mlađe učenice pojedinačno.

Uvijek vjerni malom nogometu!

U organizaciji NK Samobor i ove će se godine održati najstariji malonogometni turnir u Hrvatskoj. Utakmice će se odigravati od 7. prosinca do 5. siječnja 2013. godine u Sportskoj dvorani Samobor.

Ovaj prestižni malonogometni turnir igra se od davne 1960. godine, a do 1990. nosio je naziv Trofej Dana Republike.

Od 1991. organizaciju turnira preuzima NK Samobor, a ime mu je promijenjeno u Trofej Grada Samobora. S velikim uspjehom ovu su malogonometnu smotru nekoliko godina organizirali i vodeći ljudi MNK Sokoli, a prije dvije godine organizacije se prihvatila i poznata Udruga navijača "Uvijek vjerni".

Prošle se godine turnir ponovno vratio u organizaciju NK Samobor.

KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 8. kolo Samobor – Rudeš 74:81 (34:37)

Dekoncentracijom u poraz

SAMOBOR: Vranić 5, Ribarić 10, Gionechetti, Hrvoj 8, Filković 5, Levanić M. 10, Nakić 25, Vlaić, Tušek 1, Han 2, Levanić B. 8, Zadro. Trener: Milan Ličina

RUDEŠ: Rački 8, Grbešić 10, Marenčić, Jelaska 11, Galić 10, Miletić, Posinković, Matijašević 1, Dmitrović 13, Vuković, Pojatina 16, Grabarić 12. Trener: D. Miholić

Košarkaši Samobora izgubili su u 8. kolu A2 lige na domaćem terenu od ekipe Rudeša rezultatom 74:81. Nakon početnog vodstva Samoboraca od 14:9, Samoborci nakon izmjene prve petorke ostaju gotovo bez ubačaja, tako da gosti krajem prve četvrtine serijom od 10 koševa prelaze u vodstvo od 2 koša, koje uspješno brane do kraja utakmice. U zadnjoj četvrtini Samoborci su prvenstveno dobrom obrambenom igrom uspjeli u tri navrata poravnati rezultat, a zadnje izjednačenje je bilo 74:74, minutu prije kraja utakmice. Međutim, u samoj završnici potpuno dekoncentrirani ostaju bez ijednog ubačaja, dok gosti sa 7 uzastopnih koševa dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić s 25 te Levanić Matej i Ribarić, svaki s po 10 koševa, a kod Rudeša najučinkovitiji je bio Pojatina sa 16 koševa.

KOŠARKA - KADETI – 1. HRL – 7. kolo Samobor – Petar Zrinski 77:62 (43:30)

Kompaktni u obrani, brzi u napadu

SAMOBOR: Srabotnak 8, Belamarić 7, Čižmešija 22, Planinčić, Sladić 31, Skok, Antunović 2, Grubešić 5, Komerički, Korade 2. Trener: Marin Sedlar

PETAR ZRINSKI: Pavić A. 6, Pavić F. 16, Horvat 2, Benedik 2, Mikac Vjeran, Mikac Vedran 30, Jembri, Dananić 2, Mađar, Bašić 4, Lanović. Trener: Hrvoje Konopa

U sedmom kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu pobijedili ekipu Petra Zrinskog iz Vrbovca rezultatom 77:62. U prvoj četvrtini Vrbovčani su iznenadili Samoborce brzom igrom i vodstvom od čak 26:20. Međutim, u drugoj četvrtini Samoborci igraju kompaktnije u obrani i brže u napadu te dobivaju tu dionicu s 23:4 i odlaze na odmor s 13 koševa viška. Početkom drugog poluvremena gosti serijom koševa dolaze na samo 2 koša zaostaka, no vrlo brzo Samoborci vraćaju visoko vodstvo i na kraju zasluženo pobjeđuju.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Sladić s 31 i Čižmešija s 22 koša.

Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji je bio Mikac Vedran s 30 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo Samobor – Dugo Selo 74:27 (38:12)

Sve riješili već na početku

SAMOBOR: Alilović 4, Kontak 6, Čakanić 11, Škiljan 4, Jelić 4, Bedeniković, Ivetta, Crnić 4, Matijaščić 17, Kupres 4, Antolović 4, Iviček 16. Trener: Mirko Mandalinić

DUGO SELO: Domgjonag, Geri, Bašić, Zahki 2, Maduna 5, Rožić 8, Meštrić 4, Mamić, Sesar 8, Klarić, Vukšan, Pleša. Trener: F. Končić

U sedmom kolu 1. županijske lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo svladali ekipu Dugog Sela rezultatom 74:27. Već u prvoj četvrtini prva petorka Samobora ostvaruje vodstvo od 30:4 i utakmica je praktički bila riješena. U daljem toku utakmice rezerve Samobora ostvaruju visoku pobjedu od 47 koševa razlike.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić s 17, Iviček sa 16 i Čakanić s 11 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji su bili Rožić i Sesar, oba s po 8 koševa.

KOŠARKA - PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2000. – 1. HRL – 9. kolo Šanac Karlovac – Samobor 22:42 (10:24) PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2000. – 1. HRL – 10. kolo Vučići – Samobor 21:29 (17:9)

Dvije pobjede na dan

Najmlađi Samoborci ostvarili su u istom danu dvije pobjede. Dok su u prvoj lako došli do pobjede, pobijedivši uvjerljivo ekipu Šanac Karlovac rezultatom 22:42, i to predvođeni dvojcem Matijaščićem sa 14 i Crnićem s 13 koševa, u drugoj utakmici protiv ekipe Vučića nakon zaostatka na poluvremenu od 8 koševa smogli su u drugom poluvremenu snage za preokret i na kraju došli do pobjede od 21:29. U toj utakmici briljirao je igrom Matijaščić ubacivši 19 koševa.

KOŠARKA - SPORTSKA ŠKOLA 2001 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 4. kolo Samobor – Dugo Selo 18:17 (10:9)

Spretniji i sretniji

SAMOBOR: Šarić, Đukić 2, Baković, Vuljo, Tišma, Sedlar 6, Dropuljić, Šimunov, Briški, Milača, Muheljić 6, Jelić 2, Mustafić 2. Trener: Krešimir Klupač

DUGO SELO: Kovač, Šiljeg 6, Gudelj 3, Vidaković, Maduna, Velić, Radoš, Lovrić, Bakula, Zanki 8, Gorišek. Trener: F. Končić

U četvrtom kolu 1. županijske lige ekipa sportske škole Samobora godište 2001. došli su na domaćem terenu do tijesne pobjede od 18:17. U izuzetno zanimljivom drugom poluvremenu ekipe se izmjenjuju u vodstvu, da bi na kraju ipak spretniji i sretniji Samoborci došli do svoje prve pobjede od koša razlike, na svoje veliko veselje.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Sedlar i Muheljić, oba s po 6 koševa.

Kod Dugog Sela najučinkovitiji je bio Zanki s 8 postignutih koševa.

STOLNI TENIS - 6. kolo 1. Hrvatske stolnoteniske lige - zapad

Relativno zadovoljavajuće

Zadnje jesensko 6. kolo 1. Hrvatske stolnoteniske lige zapad odigrano je 24. studenoga. Samoborci su gostovali u Zagrebu i igrali protiv GSKZ i Industrogradnje te su ostvarili dvije vrijedne pobijede. Protiv GSTZ je išlo glatko 4:0, no protiv Industrogradnje se odigrala prava drama. Nakon vodstva Samoboraca 2:1, domaćini dolaze na 3:2 i meča Hrvoja Mihalića i Martina Sučića, u kojem Mihalić dobiva u petom setu 14:12 i izjednačuje na 3:3, da bi Dario Ilijić opet u pet setova donio važnu pobjedu i meč od tri i pol sata priveo kraju.

Nakon jesenskog dijela prvenstva Samoborci su ostvarili četiri pobjede i pet poraza, što je, po riječima trenera Stanka Eskolića, relativno zadovoljavajuće.

U nedjelju se u Zagrebu igrao 1. pozivni turnir Zagrebačke županije za mlađe kategoriji TOP-8. Od deset plasiranih mladih Samoboraca najuspješnije se bile djevojke, i to brončane Zara Ilić u najmlađim kadetkinjama i Katarina Žitković u kadetkinjama te četvrta Klara Znika u mlađim kadetkinjama.

RUKOMET - 1. HRVATSKA MLAĐA KADETSKA RUKOMETNA LIGA - 4. krug Rudar - Trnje 27:21 (11:9) Rudar - Gorica 28:13 (16:3)

Nastavak uspješnog niza

Mlađi kadeti Rudara nastavljaju s dobrim igrama pa su tako u 4. krugu natjecanja 1. HMKRL (7. i 8. kolo) ostvarili dvije uvjerljive pobjede nad ekipama Trnja i Gorice. U obje utakmice Rudari su na početku susreta ostvarili rezultatsku prednost, koju su dobrom i raznovrsnom igrom povećavali do kraja susreta. Prikazana igra ohrabruje pred nadolazeće gostovanje kod ekipa Siscie i Petrinje.

SPORT - 2. HRL ZAPAD - 10. kolo Rudar – CO Zagreb 25:24 (12:11)

Rudari bolji u derbiju

U derbiju kola, rukometaši Rudara ostvarili su minimalnu, ali zasluženu pobjedu nad ekipom CO Zagreb 2, koja ih je dovela na samo bod zaostatka za vodećim ekipama na prvenstvenoj ljestvici. U odličnoj atmosferi i pred dobro popunjenim tribinama Rudari, iako znatno oslabljeni neigranjem bolesnih Štibohara, Fabekovića i Šujstera te poslovnim obvezama spriječenog Štajnklera, uspjeli su pobijediti odličnu mladu ekipu CO Zagreba za koju nastupa nekoliko juniorskih reprezentativaca.

Iako bez spomenute četvorke, Rudari su od samog početka imali rezultatsku prednost koja je u prvom poluvremenu iznosila od jednog do dva pogotka prednosti. Mladi Andrej Trčak i Filip Skendrović te tek nešto stariji Erik Fresl, uspješno su u napadu nadomjestili izostanak Štibohara, Štajnklera i Fabekovića, a odlično raspoloženi Hrvoje Turković svojim obranama davao je dodatni poticaj cijeloj ekipi. U drugom poluvremenu Rudari u dva navrata uspijevaju prednost podići na tri pogotka, ali uporni gosti ne dozvoljavaju da domaćini naprave veći rezultatski odmak. U tim trenucima svu odgovornost za igru u napadu na sebe preuzimaju dvojica najiskusnijih - Zvonimir Đikić i Tomislav Brnas, za koje gosti nisu imali rješenja. Pred kraj utakmice, uslijed malog fonda igrača, u redovima domaćina počinju se javljati znakovi umora i nastaje mala kriza u igri. Velikom borbenošću i zalaganjem cijele ekipe te uz glasno bodrenje domaćih navijača, Rudari uspijevaju sačuvati prednost i ostvariti vrlo važnu pobjedu.

Kolo prije kraja prvog dijela natjecateljske sezone, Rudari dijele 3. i 4. mjesto s ekipom Mladog Rudara, sa samo bodom zaostatka za vodećim ekipama Ivanića i ZG Dubrave. Posljednje 11. kolo nosi dva zanimljiva susreta, Ivanić – ZG Dubrava i Maksimir Pastela – Mladi Rudar, čiji ishodi će značajno utjecati na vrh prvenstvene ljestvice. U slučaju pobjede u zadnjem kolu nad drugom ekipom Zameta, Rudarima se otvara prilika da prvenstvenu stanku dočekaju na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Prije gostovanja u Rijeci, Rudari će u sklopu natjecanja za Hrvatski kup u svojoj dvorani ugostiti premijer ligaša Dubravu, trenutno drugoplasiranu ekipu na prvenstvenoj ljestvici. Utakmica se igra u srijedu, 5. prosinca, s početkom u 20 sati i 30 minuta.

Ekipa Rudara: A. Guliš; T. Brnas 8; F. Skendrović 2; M. Štajnkler ; J. Kerepčić; H. Štibohar; D. Trčak ; P. Fresl; Z. Đikić 9; A. Trčak 3, H. Turković; E. Fresl 3

RUKOMET - 3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - Središte - 11. kolo SLOGA - RUDAR 2 27:20 (15:11)

Oslabljeni i nemoćni

Termin odigravanja utakmice druge ekipe preklapao se s terminom igranja utakmice prve ekipe pa je na gostovanje u Križ otišla oslabljena postava sa samo 8 igrača. Iako malobrojni i u sastavu u kojem nikada nisu igrali, Rudari su pružili dobar otpor, a pretrpljeni poraz nema većeg utjecaja na plasman.

Ekipa Rudara: T. Štajnkler 3; V. Kelečić 2; M. Koščica 4; A. Skendrović; K. Tanković 7; T. Matijaščić; D. Tušinec