KRALJEV VRH - Igralište Šumice

Gledatelja

Sudac: Solenički

Pomoćnici: Kramarić (oba iz Jastrebarskog) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Zrinjski(7), 1:1 Dubić(29), 2:1 Zrinjski(35), 2:2 Žibert(57), 3:2 Zrinjski(83), 4:2 Zrinjski(90)

VRH: Ljubić, Špiček (od 59. Kakša), Škarika, Franjo, Lacković, Pustajec, Strugar (od 58. Šimunić), Popek (od 31. Jedrejičić; od 76. Gotal), Zrinjski, Ječmenjak, Dašić

Trener: Zvonko Rudelić

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan, Žibert, Radulović (od 46. Razvalić), Erceg (od 22. Runac), Dubić, Salopek (od 88. Bošnjak), Kovačić, Otmačić, Žabčić, Kižlin

Trener: Miroslav Žabčić

Igrač utakmice: Nikola Zrinjski (Vrh)

Dobra predstava igrača Klokočevca, ali praznih ruku napuštaju Kraljev Vrh jer nisu imali rješenja za nezaustavljivog Zrinjskog koji ih je sam „uništio“ s 4 postignuta gola (plus neiskorišteni jednaesterac Dašića kojeg je izborio napadač Vrha). Strijelci za goste koji su na poluvremenu zaostajali 2:1 bili su Dubić (29.) i Žibert koji je 55. minuti eurogolom poravnao na 2:2. No, nezaustavljivi Zrinjski u zadnjih 10 minuta s dva gola ostavlja puni plijen domaćoj momčadi.

Bregana – Dinamo (J) 3:1 (1:1)

Gledljivo i efikasno

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Grdaković (Donja Zdenčina)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Pirša (Donja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 P.Kuš(3), 1:1 Kasalo(30 – 11m), 2:1 Ćosić(87), 3:1 Stanec(90)

BREGANA: Štibić, Ovčarić, Celizić, Andabak (od 77. Tančak); Horvat, Škvorc, Ladan (od 90. Ivandić), Kasalo, Stanec, Ćosić, Runtas (od 70. Bugarski)

DINAMO JAKOVLJE: Borovec, Lacković, Škrlin, Herić, Gulić, Malić, Kovačiček, P. Kuš (od 75.Pučić), Eršek, Z. Kuš, Šipek

Trener: Zdenko Kuš

Crveni karton: Lacković(55)

Igrač utakmice: Dominik Stanec (Bregana)

Treća pobjeda Bregane zaredom uz vrlo gledljivu igru. U 3. minuti obrana Bregane spava pa Kušu nije teško poslati loptu iza Štibića. Domaćini su blizu 1:1 u 10., ali udarac Staneca odsjeda na gredi. Do poluvremena gosti igraju rukom u 16 – ercu pa Kasalo s bijele točke vraća rezultat u „početno“ stanje. U nastavku gosti stisnuti u obrani ponajviše zbog igrača manje (Lacković pocrvenio nakon sata igre). Domaćini su do pobjede došli tek u zadnjih nekoliko minuta, iako šansi za to nije nedostajalo i ranije (još se 2 puta tresao okvir Dinama). Prvo je na 2:1 u 87. postavio Ćosić, u trobod u sučevom dodatku potvrđuje Stanec.

Sava (D) – Novaki 4:1 (2:1)

Nije išlo

DRENJE – Igralište Save

Sudac: Ovčariček (Zagreb)

Pomoćnici: Božić (Samobor) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Ivanković(7), 2:0 Jagustović(11), 2:1 Rasi(13), 3:1 Mađarić(67), 4:1 Mađarić(71)

SAVA DRENJE: Križić (od 85. Cingulin), Šoštarić, Preskar, Zekić (od 78. Drenski), Miletić, Ištuk, Ivanković (od 18. Galić), Mađarić, Žaohar, Gorgiev (od 46. Šunde), Jagustović

Trener: Mario Lovrentijev

NOVAKI: Rebrović, Marković, Genus, Gotal, Fabek, Barbarić (od 46. Janjić), Gestić, Rasi, Vlašić (od 67. Petković), Alitović (od 46. Letinčić), Matijaščić

Trener: Hrvoje Petković

Igrač utakmice: Mladen Mađarić (Sava)

Vatreni početak u Drenju, Sava je nakon 11 odigranih minuta bila u prednosti od 2:0 golovima Ivankovića i Jagustovića. Gosti, za po njih sretnoj 13. minuti, smanjuju prednost furioznog domaćina na 2:1. Strijelac tog pogotka bio je Rasi. Mreže miruju sve do sredine nastavka kad domaćini osiguravaju pobjedu. Mađarić se u razmaku od 4 minute (67. do 71.) 2 puta upisao u listu strijelaca i tako zapečatio poraz Novaka.

Rakitje – Mladost (KS) 0:1 (0:0)

Probušio ih Bušić

Sudac: Jukić (Zaprešić)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Bušić (60)

RAKITJE: F. Dorotić, Hlevnjak, Prevendar, L. Dorotić (od 67. Bešker), Pavlović (od 46. Baksa), M. Barun, Pavić (od 61. Sinković), Jupić (od 76. Tušek), Horvatek, Bekić, Brekalo (od 76. Ačkar)

Trener: Krešimir Barun

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Blažinčić, Kelečić, Sirovica, Bušić, Marinović (od 6. Vugec), Hasanović (od 80. Jakšić), Stunja (od 86. Budiščak), Botički, Makarun, Carin

Igrač utakmice: Mato Bilobrk (Mladost)

U lošim uvjetima za igru Rakitje je upisalo poraz i tako se oprostilo od domaće publike za jesenski dio prvenstva. Loš teren onemogućavao je razvijanja bilo kakve suvislije igre pa prvi dio prolazi bez opasnijih prigoda s obje strane. U nastavku gosti do dolaze do minimalne prednosti u 60. minuti kad nesporazum Pavića i Bekića koristi Bušić. Nakon primljenog gola domaćini puno opasniji, a najbliže poravnanju bili su u 81. minuti kada je lopta završila na bijeloj točki. Udarac krivca za prvi gol Bekića „pročitao“ je Bilobrk pa nakon 90 minuta svi bodovi odlaze put Klinča Sela.

Zrinski – Mladost (L) 4:0 (3:0)

Nosio ih Murić

FARKAŠEVAC – SC Zrinski

Sudac: Šoić (Galgovo)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) I čunović (Gornja

Strijelci: 1:0 Bošnjak(2), 2:0 Murić(31), 3:0 Murić(43), 4:0 Bošnjak(63)

ZRINSKI: Kožarec, A. Horvat, Ištuk, Ramić, Bošnjak (od 68. D. Horvat), Žganjer, Mihelčić (od 60. Kovačević), Murić (od 69. Blažević), Župančić (od 60. M. Horvat), Mataušić (od 60. Hainešek), Šicl

MLADOST LUKA: Masnjak, Kolar, Katić, Kahlina, Đurinski, Pirički, Lojen, Pokupec, Kompresak, Vrhovec, Tresk

Trener: Predrag Tresk

Igrač utakmice: Dejan Murić (Zrinski)

Rutiniranim nastupom domaćini su do poluvremena riješili pitanje pobjednika i upisali desetu prvenstvenu pobjedu. U samom otvaranju susreta (2. minuta) na 1:0 postavlja Bošnjak. Do poluvremena igrači iz Farkaševca još dva puta tresu mrežu za 3:0, oba puta strijelac je bio igrač susreta Dejan Murić. U nastavku laganiji tempo, no dovoljan za još jedan gol – Bošnjak se drugim golom izjednačio s Murićem u broju pogodaka za konačnih 4:0.

Nakon 14. kola vodi BSK s 35 bodova, Sutla i Zrinski dijele drugo mjesto s 32, Rakitje je sedmo s 23 boda, Novaki su osmi s 18, Bregana je deseta sa 17, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 2 boda.

KARATE - 14. Euro Cup Istre – Poreč, 10. studenoga

Nikola Šoić i Maja Lenard zlatni

U Poreču je 10. studenoga održan tradicionalni, 14. po redu Euro Cup Istre u karateu. Turnir je bio kvalitetom lošiji nego pretodnih godina zbog nadolazećeg svjetskog prvenstva pa je velik broj reprezentacija bio odsutan zbog završnih priprema. Ipak, turnir je privukao respektabilnih 532 natjecatelja iz 8 država (Slovenija, Srbija, Mađarska, Češka, Njemačka, Austrija, Italija i Hrvatska).

U Poreču su nastupili i samoborski karatisti, jer im je turnir takve kvalitete bio idealan za provjeru trenutne forme. Samoborci su odradili odličan turnir i pokazali da se od njih mogu očekivati dobri rezultati na predstojećem prvenstvu Hrvatske i turniru Zlatne lige u Salzburgu.