KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 7. kolo Bosco – Samobor 74:75 (35:40)

U drami odnijeli pobjedu

SAMOBOR: Vranić 2, Ribarić 5, Gionechetti 13, Filković 14, Hrvoj 8, Vlaić, Levanić M. 10, Nakić 15, Zadro 6, Han, Levanić B. 2, Tušek. Trener: Milan Ličina

BOSCO: Reljanović, Papak 18, Mrkić 2, Jularić 12, Čar 5, Markot 2, Livajić 3, Šuica 11, Bubalo 19, Banić, Gajski 2. Trener: Barbić

Košarkaši Samobora u sedmom kolu A2 lige seniora u izuzetno dramatičnoj utakmici u gostima pobijedili su ekipu Bosca rezultatom 74:75. Već na početku dobrom obranom i još boljim napadom Samoborci, predvođeni centrom Nakićem, ostvaruju desetak koševa razlike koje uspješno čuvaju do početka zadnje četvrtine. U zadnju četvrtinu Samoborci su olako ušli u igru, kao - lako ćemo, međutim domaćini uz četiri uzastopne trice i serije koševa od 20:2 u sedmoj minuti imaju svoje najveće vodstvo od deset koševa razlike. I tek tada se poklopila petorka Samoboraca, koja ponovo igra odlično u obrani, te preko Hrvoja i Filkovića dvadesetak sekundi prije kraja utakmice konačno poravnavaju rezultat i imaju zadnji napad za pobjedu. Organizator igre Filković u zadnjih 5 sekundi kreće na prodor, lako ulazi u reket, ali domaćini mu dvaput uzastopno blokiraju šut. Loptu hvata ponovo Samoborac Gionichetti, kojega na ziceru sa zvukom sirene fauliraju za dva slobodna bacanja. Vrijeme je isteklo, Gionechetti promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje za zasluženu pobjedu Samobora i na veliko veselje svoje ekipe.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Nakić s 15, Filković sa 14, Gionechetti s 13 koševa i Levanić Matej s 10 koševa, a kod Bosca Bubalo s 19 i Papak s 18 koševa.

KOŠARKA - JUNIORI – 1. HRL – 5. kolo Zabok – Samobor 82:106 (37:56)

Nisu se dali isprovocirati

SAMOBOR: Imbert 24, Vranić 26, Mandalinić 9, Boras 8, Levanić 10, Šuvaković I. 15, Ercegović, Šuvaković K., Smolčić 10, Dragozet 4. Trener: Josip Vlah

ZABOK: Đurkan 12, Herceg 5, Prodanović 17, Bašić 5, Fiket, Visinski 10, Sinković 3, Tuđen 18, Tumpa 2, Čukman 10. Trener: B. Sadaić

U petom kolu 1. HRL juniora Samoborci su na vrućem gostujućem terenu u Zaboku došli do svoje prve pobjede, svladavši uvjerljivo domaćine, ekipu Zaboka rezultatom 82:106. Iako su domaćini u većem dijelu utakmice igrali dosta grubo, Samoborci se nisu dali isprovocirati već su, predvođeni šuterski raspoloženima Vranićem s 26 i Imbertom s 24 koša, došli do visoke i zaslužene pobjede.

Kod Zaboka najučinkovitiji je bio Tuđen s 18 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 6. kolo Ivanić – Samobor 21:109 (11:53)

Domaćini ipak preskromni

SAMOBOR: Alilović 14, Tišma 12, Čakanić 10, Škiljan 14, Ivetta 11, Bedeniković 4, Živković 2, Crnić 15, Matijaščić 10, Kupres 7, Benda, Iviček 10. Trener: Mirko Mandalinić

IVANIĆ: Silov 11,Katalenić 6, Adamović, Štroki 2, Orač, Mihaljević 2, Radašević, Bilandžija. Trener: Zajčić

Skromna ekipa mlađih kadeta Ivanića nije mogla parirati razigranim igračima Samobora. Na kraju više nego uvjerljiva pobjeda Samobora od 21:109.

U pobjedi Samoboraca najučinkovitiji su bili Crnić s 15 te Alilović i Škiljan, oba s po 14 koševa.

Kod Ivanića najučinkovitiji je bio Silov s 11 koševa.