Nisu mogli na vrh

NOVAKI – SRC Novaki

Sudac: Gvozdanović (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Čunović (G. Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Barbarić(6), 1:1 Špiček(23), 1:2 Pustajec(28), 2:2 Avsec(30), 2:3 Dašić(50), 3:3 Avsec(65), 3:4 Pustajec(74), 4:4 Nobilo(80), 4:5 Zrinjski(86)

NOVAKI: Rebrović, Tomić, Fistrić (od 55.Genus), Barbarić (od 59. Barač), Žerjav, Petković, Avsec, Ivanović, Nobilo, Gotal (od 46. Marković), Softić (od 79. Gržan)

VRH: Grgac, Popek, Jedvaj, Franjo, Pušek, Strugar, Dašić, Špiček (od 90. Ječmenjak), Zrinjski, Pustujec, Šimunić

Trener: Ivica Pintarić

Crveni karton: Šimunić(44)

Igrač utakmice: Domagoj Pustajec (Vrh)

U efikasnom susretu domaćini su, osim početnog vodstva, bili cijelo vrijeme u rezultatskom minusu pa gosti iz Kraljevog vrha zasluženo slave tri boda. Domaćini bolji u prvih 45 minuta, ali se na odmor odlazi s 2:2 ponajviše zbog raspoloženog Grgeca na golu. U 86. ključan gol za pobjedu Vrha postigao je Zrinjski.

Klokočevac – Bestovje 8:0 (1:0)

Otvorilo se u drugom

Sudac: Tiljak (Zagreb)

Pomoćnici: Kožarec (Domaslovec) i Božić (Samobor)

Strijelci: 1:0 Beloša(14), 2:0 Ćosić(65 – 11m), 3:0 Gestić(66), 4:0 Oroz(70), 5:0 Ivančić(75), 6:0 Ćosić(78 – 11m), 7:0 Žibert(89), 8:0 Ćosić(90)

KLOKOČEVAC: Lalić, Skukan (od 22. Dolić), Ćosić, Ivančić, Lehpamer, Vlašić, Kušter, Šicl (od 77. Jelinić), Beloša (od 46. Oroz), Kasalo (od 67. Brajković), Gestić (od 77. Žibert)

BESTOVJE: M. Đurđević, Bosak (od 80. Tomić), Miholić, Kurtušić, Ma. Đurđević (od 80. Žanić), Šimanović, Lukač, Zeman, Karačić (od 73. Horvat), I. Ačkar, Babić (od 70. Uroić)

Trener: Goran Copak

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Klokočevac)

Rezultat na poluvremenu (1:0) nije sugerirao krajnji, visok poraz Bestovja. No, domaćinu se u nastavku „otvorilo“, raspoloženi Vlašić asistencije dijeli „šakom i kapom“ pa Ćosić (tri puta), a Beloša, Gestić, Ivančić, Oroz i Žibert po jednom spremaju loptu iza leđa Đurđevića za neugodnih 8:0.

Zrinski Tehnovent – Sloga (O) 9:0 (3:0)

Devet komada desetkovanim gostima

FARKAŠEVAC – SRC Zrnski

Sudac: Kramarić (Rakitje)

Pomoćnici: Boščak (Bregana) i Šestak (Smerovišće)

Strijelci: 1:0 Blažević(13), 2:0 Horvat(23), 3:0 Blažević(35), 4:0 Tenšek(50), 5:0 Blažević(55), 6:0 Blažević(60), 7:0 Bencalić(80), 8:0 Kovačević(82), 9:0 Blažević(87)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Tenšek (od 60. Draclin), Grančić, Ramić (od 46. Makarun), Bošnjak, Mandir, Mihelčić (od 46. Kovačević), Murić (od 46. Bencalić), Blažević, Mataušić, Horvat (od 46. Ištuk)

SLOGA OREŠJE: Ilić (od 13. Pušelj), Tkalčević, Barić, Rešetar, Sastić, Bistrički, Kokot, Rakita, Stojanović, Penezić, Sapanjoš

Trener: Mladen Oršiček

Igrač utakmice: Renato Blažević (Zrinski Tehnovent)

Desetkovani gosti nisu mogli ništa protiv domaćina koji je u ovom susretu lijepo popravio gol razliku. Do poluvremena je Pušelj kapitulirao tri puta, a kao najprecizniji se istaknuo Blažević s 2 gola. U nastavku igrač utakmice Blažević postiže još 4 gola (za ukupnih 6), a sekundirali su mu još Horvat s 2, a Tenšek i Bencalić s po jednim golom.

Dinamo (J) - Bregana 2:1 (2:1)

Sve u prvom

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: B. Lafter

Pomoćnici: M. Lafter (oba Novo Selo Okićko) i Vujčec (Klinča sela)

Strijelci: 1:0 Kovačiček(33 – 11m), 1:1 Sodić(34), 2:1 Ni. Kovačec(38)

DINAMO JAKOVLJE: A. Borovec, Gulić, Jelić, Kovačiček, Eršek (od 71. D. Borovec), Grgec, Heric, Starjački, Stojanac, Stanić (od 65. N. Kovačec)

Trener: Igor Krsnik

BREGANA: Divković, Galinec, Tilić, Tančak (od 78. Prelec), Horvat, Benković, Sodić, Povh, Runtas (od 67. Bencalić), Andabak, Celizić

Igrač utakmice: Nikola Kovačec (Dinamo)

U tvrdoj, pravoj natjecateljskoj utakmici svi pogotci postignuti su u prvom dijelu susreta. Nakon pola sata domaćini vode golom Kovačičeka iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. No, slavlje dinamovaca traje samo minutu – njihovo pretjerano veselje poništio je Sodić. No, ni tu nije kraj uzbuđenjima jer Kovačec glavom ponovno vraća prednost na domaću stranu prije odmora. U nastavku uzbuđenja puno manje pa se rezultat ne mijenja.

Dinamo (O) - Rakitje 1:3 (0:0)

I šesta pobjeda

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Rašić

Pomoćnici: Knez i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Jupić(59), 0:2 Jupić(71), 0:3 K. Barun(78), 1.3 T. Tandarić(82 – 11m)

DINAMO OKIĆ: Sablić, K. Tandarić (od 72. Lukić), Kanazir, T. Tandarić, Falica, Razum, Vulje (od 46. Rubinić), Jakopec (od 78. Lukić), Kelečić, Valečić (od 53. Balen), Mesic

Trener: Darko Župan

RAKITJE: Dorotić, K. Barun (od 90. Sinković), Pavlović, M. Barun, Nujić, Dorotić (od 80. Mikek), Jupić, Ivanović, Golub, Prevendar, Brekalo (od 80. Pavić)

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Jupić (Rakitje)

Vrijedna pobjeda Rakitja (6. u sezoni) s kojom su igrači Krešimira Baruna ulovili ostale klubove u donjem dijelu tablice. Prvih 45 minuta bez golova, a onda Jupić prvo u 59., a zatim u 71. odvodi goste na sigurnu razdaljinu. Barun u 78. stavlja točku na „i“, a počasni gol za nemoćne domaćine postiže Tandarić s bijele točke.

Nakon 22. kola vodi Sutla s 55 bodova, treći je Klokočevac sa 47, četvrti je Zrinski Tehnovent sa 45 bodova, Bregana je dvanaesta je s 22, koliko ima i trinaesto Rakitje, Novaki su petnaesti sa 17, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

KARATE - 32. Grand Prix Slovakia – Bratislava, 15. travnja

Samoborci uspješni u Bratislavi

U nedjelju, 15. travnja, u Bratislavi je održan tradicionalni Grand Prix Slovakia, natjecanje koje svake godine okupi niz kvalitetnih karateka iz cijele Europe, jer je u terminu koji mnogim reprezentacijama služi kao zadnja provjera pred EP koje se svake godine održava početkom svibnja. Ove godine su nastupile reprezentacije iz Češke, Slovačke, Latvije, Poljske, Mađarske, BiH, Slovenije, Srbije, Austrije i Hrvatske.

U sastavu reprezentacije Hrvatske nastupio je Matej Tomazin, koji je pobjedom na Prvenstvu Hrvatske osigurao mjesto za EP na Tenerifima. Matej je nakon uvodne pobjede izgubio od reprezentativnog kolege Vučića. Do Prvenstva Europe je ostalo manje od mjesec dana i Matej mora izvući pouke iz nedjeljnog nastupa, ukoliko želi biti konkurentan na EP.

Da samoborski karate ima veliku kvalitetu pokazali su natjecatelji koji su na spomenutom natjecanju branili boje kluba, a, nažalost, nisu izborili svoje mjesto u reprezentaciji Hrvatske. Tako su neki od njih ostvarili bolje rezultate od svojih kolega iz reprezentativnog kimona.

Najbolja je bila Maja Lenard u konkurenciji seniorki -61 kg koja je osvojila 2. mjesto i iza sebe ostavila prvakinju Hrvatske Ivanu Bebek. Zanimljivo je istaknuti da je Maja u polufinalu bila bolja i od svoje sestre Ane, koja je nakon tog poraza izgubila i borbu za broncu od predstavnice Češke.

U kategoriji seniora -60 kg odličan nastup je imao Križan Pezer osvojivši 3. mjesto. Križan bolje od toga nije mogao, jer je tu kategoriju osvojio naš šampion Danil Domdjoni.

Ženska ekipa u sastavu sestre Ana i Maja Lenard i Sara Sirovica osvojila je broncu nakon što su bile bolje od reprezentacija Češke i Poljske. U polufinalu su zaustavljene od Slovakinja, iako su pokazale odličan karate.

Muška ekipa u sastavu Nikola Šoić, Haris Kovačević i Križan Pezer pokazali su kako se bori za sebe i svoj klub. Nakon pobjeda nad sastavima Mađarske i Češke u polufinalu su zaustavljeni od Latvijaca, koji su u svojim redovima imali europskog prvaka Kalnisa. Moramo napomenuti da je Nikola Šoić odradio izvrstan meč s njim i tek u završnici izgubio borbu koju je do pred sam kraj vodio. Samoborci su nakon toga predali meč za broncu kolegama iz hrvatske reprezentacije radi povreda Kovačevića i Pezera.

U konkurenciji mlađih seniorki +60 kg briljirala je Sara Sirovica, koja je zaustavljena tek u finalu od predstavnice Poljske teškim sudačkim previdom.

Zrin Pezer u konkurenciji juniora -61 kg je osvojio 3. mjesto. Zrin je nakon dvije pobjede zaustavljen u polufinalu od Poljaka, ali je za broncu pobijedio Čeha koji ga je izbacio na europskom prvenstvu održanom u veljači ove godine u Azerbajdžanu. Zrin je bio jako motiviran u tom meču i to bi mu trebao biti putokaz kako bi se uvijek trebalo boriti.

Samoborski sastav na natjecanju je vodio trener Davor Mrzak, koji je nakon svega viđenog bio vidno zadovoljan, jer su Samoborci pokazali da pripadaju vrhu europske kvalitete. Jedino žali zbog povreda muških članova ekipe, jer smatra da su dečki bili spremni pobijediti svoje kolege iz reprezentacije.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI – 2. HRL – 10. kolo Dugo Selo – Samobor 42:68 (26:20)

Probudili se i pobijedili

SAMOBOR II: Čakanić, Srabotnak 22, Alilović, Planinčić 4, Kupres 3, Matijaščić 21, Antolović 1, Iviček 6, Grubešić 5, Komerički 6. Trener: Mirko Mandalinić

DUGO SELO: Vukšan, Piljić, Bičanić 8, Meštrić 6, Galović 2, Dokić 6, Kostanjevac 18, Grezi, Sesar, Domgjonaj, Maduna 2. Trener: Režek

Mlađi kadeti Samobora II nastavljaju s pobjedama. Ovaj puta u gostima u Dugom Selu protiv istoimene ekipe i to s uvjerljivom pobjedom od 42:68. Nakon uspavanke u prvom poluvremenu i minusa od 6 koševa u drugom poluvremenu, Samoborci su se probudili, razigrali i u potpunosti nadigrali domaćine te došli do još jedne vrijedne pobjede za sam vrh lige.

Kod Samoboraca najučinkovitije su odigrali Srabotnak s 22 i Matijaščić s 21 košem.

Kod domaćina najučinkovitiji je bio Kostanjevac s 18 koševa.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 22. kolo TOP – Sava (SH) 4:0 (1:0)

Četiri komada za tri boda

Sudac: Benčić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Jordan(40), 2:0 Rogić(51), 3:0 Žimbrek(73), 4:0 Žižić(75)

TOP: Pipić, Lisec (od 77. I. Popović), G. Meglajec, Klingor, Andabak, Hržić, Rogić (od 61. Vratarić), Žimbrek (od 84. Kalman), I. Meglajec, Žlender (od 17. Žižić), Jordan

Trener: Darko Bogadi

SAVA SOP HRUŠĆICA: Ištvanić, Števinović, Miličević, D. Fišter, Konjević, Baričević (od 46. Matijević), Karlović, B. Fišter, Loborinec, Filipović, Molnar

Trener: Matej Golubić

Crveni karton: Števinović(80)

Igrač utakmice: Matija Žimbrek (TOP)

Visoka pobjeda domaćina i preoštra igra gosta obilježili su derbi 22. kola u Kerestincu. Nakon 90. minuta uvjerljiva pobjeda TOP – a koja je plaćena teškom ozljedom (lom fibule desne noge) najboljeg igrača Žlendera, a zanimljivo je spomenuti da taj nasrtaj na njega loši sudac Benčić nije kaznio ni žutim kartonom. Pred kraj prvog dijela Jordan dovodi domaćine do minimalnih 1:0. Početkom nastavka Rogić prizemnim udarcem vara Ištvanića za poduplavanje prednosti. Od 73. do 75. minute s još dva gola (Žimbrek i Žižić) TOP podcrtava nova tri boda na svom kontu.

Nakon 22. kola vodi Polet (B) s 59 bodova, dok je TOP na drugom mjestu sa 43 boda.