ATLETIKA - Održana 51. Noćna trka Grada Samobora

Najviše zlata za OŠ Bogumila Tonija

Noćna trka Grada Samobora održana je u svom 51. izdanju u petak, 25. svibnja. Na atletskoj stazi Sportskog centra Samobor natjecali su se učenici osnovnih i srednjih škola iz Samobora i Svete Nedelje te učenici Centra za odgoj i obrazovanje mladeži Lug. Organizatori utrke bili su Grad Samobor i Samoborski športski savez, a tehničku organizaciju odradio je Školski športski savez Samobora i Svete Nedelje. Evo i rezultata:

2. Damir Jurkić (Gimnazija A.G.M.)

3. Franjo Razum (Srednja strukovna škola)

BICIKLIZAM - MTB utrka za Kup Hrvatske

Treći u ukupnom poretku

27. svibnja održana je još jedna MTB utrka za Kup Hrvatske u Pakracu. Oboje samoborskih izvrsnih vozača, brat i sestra Turk, osvojilo je srebro.

Filip je u svojoj kategoriji seniora ponovo briljirao, no zbog tehničkog kvara na biciklu ipak je završio kao drugi. Ana, vozačica seniorki, kreće stopama svog brata i iz utrke u utrku postiže sve bolje rezultate.

Uz njih, za Šišmiše su još vozili Rok Samaržija, Maja Nikolić i Robert Šangulin, te zajedničkim bodovima doprinjeli trećem mjestu u klupskom poretku.

S.B.M.

KARATE - Opatija kup 2012 – Opatija, 26. svibnja

Šest natjecatelja i sedam medalja

Karate klub Samobor je 26. svibnja sa šestero mladih sportaša sudjelovao na tradicionalnom međunarodnom turniru u Opatiji - Opatija kupu. Turnir je ove godine okupio 350 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Austrije.

Četvero kataša se okitilo s pet medalja, s obzirom da je Lucija Gečević nastupala u kategoriji učenica i mlađih kadetkinja te u obje kategorije nadmočno pobijedila.

Brončano odličje je osvojila Nika Jelen u konkurenciji mlađih učenica, a istim odličjem se okitio i Dino Šimunec u uzrasnoj kategoriji mlađih učenika.

Srebrni je bio aktualni državni prvak Kruno Fadljević u kategoriji učenika.

Dvoje mladih samoborskih boraca koji su nastupili u Opatiji su također bili vrlo uspješni. Državni prvak Lyon Nenadić je ponovno briljirao te osvojio zlato u kategoriji učenika do 34 kg, dok je Leon Henč osvojio srebro u konkurenciji učenika do 42 kg.

Mlade i uspješne samoborske karateke u Opatiji je vodio trener Davor Cipek.