Golijada domaćima

NOVAKI – SRC Novaki

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Kelečić (Repišće) i Čunović (G. Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Herceg(5), 1:1 Kušter(12), 2:1 Alitović(17), 3:1 Borić(23), 3:2 Bugarski(29), 4:2 Šarić(41), 5:2 Borić(49), 5:3 Bugarski(70), 5:4 Gestić(83)

NOVAKI: Rebrović, Genus, Šarić, Herceg (od 25. Šeketa), Žerjav, Gajšek, Alitović (od 66. Žugec), Barač, Borić (od 50. Marković), Gotal, Softić (od 72. Vukmirović)

KLOKOČEVAC: Matijaščić, Kušter, Radulović, Lehpamer, Dolić, M. Vlašić, Šicl, Bugarski (od 76. Gestić), Žibert (od 46. Jelenić), Janjić, Beloša

Igrač utakmice: Andrija Šarić (Novaki)

U uzbudljivom susretu gosti iz Klokočevca skoro su stigli uvjerljivo vodstvo Novaka koji su na kraju ipak upisali pobjedu od minimalnih 5:4. Domaćini su na odmor otišli s dosta sigurnih 4:2 nakon što su za njih pogađali Herceg, Alitović, Borić i Šarić. Borić je svojim drugim golom početkom nastavka povećao na činilo s nedostižnih 5:2, ali opuštanje domaćina do kraja susreta dovodi do golova Bugarskog i Gestića pa Novaki slave samo minimalnu pobjedu.

Zrinski Tehnovent – Mladost (KS) 8:2 (4:1)

U svakom poluvremenu po 4:1

FARKAŠEVAC – SRC Zrnski

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Strijelci: 1:0 D. Horvat(7), 2:0 Kovačević(12), 3:0 Mihelčić(15), 3:1 Matko(26), 4:1 Mataušić(36), 5:1 D. Horvat(49), 6:1 Mihelčić(58), 6:2 Jakšić(61), 7:2 Bošnjak(73), 8:2 Bošnjak(81)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Jagodić (od 68. Stanec), Vrančić, Ramić, A. Horvat, Mihelčić (od 69. Draclin), Kovačević, Župančić (od 63. Tenšek), Mataušić (od 63. M. Horvat), Ištuk, D. Horvat (od 61. M. Bošnjak)

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, I. Budiščak (od 68. Čavar), Matulin, Sirovica, Kelečić, N. Budiščak, I. Botički (od 46. Marinović), Bušić, Vujčec (od 46. Jakšić), Matko (od 80. Čavar)

Igrač utakmice: Danijel Horvat (Zrinski Tehnovent)

Farkaševčani su se u 28. kolu bez problema obračunali s gostom iz Klinča Sela – u svakom poluvremenu s po 4:1. Pobjednik je bio odlučen već nakon 15. minuta i prednosti od 3:0 pa je sve do kraja bilo samo puko odrađivanje posla. Kod domaćina najefikasniji Horvat, Mihelčić i Bošnjak s po 2 gola, a jedan su pridodali Kovačević i Mataušić. Za goste strijelci Matko i Jakšić.

Bregana – Vrh 7:3 (1:1)

Gosti čak i poveli

BREGANA – Igralište Grablica

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Ječmenjak(3), 1:1 Celizić(4), 2:1 Andabak(60), 3:1 Sodič(62), 4:1 Ladan(64), 5:1 Dodič(67), 5:2 Zrinjski(80), 6:2 Sodič(84), 7:2 Sodič(86), 7:3 Šimunić(90 – 11m)

BREGANA: Divković, Tilić, Babojelić, Andabak, Horvat, Galinec (od 70. Kovač), Povh, Tančak, Celizić (od 71. Lončarić), Bencalić (od 30. Sodič), Runtas (od 50. Ladan)

VRH: Ljubić, Fijačko, Mihaljević, Špiček, Markus, Pustajec, Zrinjski, Škarika, Šimunić, Ječmenjak, Grgat

Trener: Ivica Pintarić

Igrač utakmice: Matevž Sodič (Bregana)

Samo 1:1 na poluvremenu nije ukazivalo na tako uvjerljivu pobjedu Bregane nakon 90 minuta. Gosti su čak poveli u 3. minuti, ali su domaćini već u 4. izjednačili golom Celizića. U drugom dijelu prava kanonada prema golu Ljubića – u zadnjoj trećini susreta gostujuća „jedinica“ je čak 6 puta morala po loptu u mrežu. Najprecizniji pojedinac susreta bio je Sodič s 4 gola.

Sloga (B) – Rakitje 1:3 (0:1)

Barun zapečatio

BREZJE – ŠRC Brezje

Sudac: Ovčariček(50)

Pomoćnici: Velić (Lug samoborski) i Kupres (Rakovica)

Strijelci: 0:1 Mih. Barun(21), 1:1 M. Bošnjak(47), 1:2 Mih. Barun(61), 1:3 Mih. Barun(80)

SLOGA BREZJE: Jelić, R. Karabelj (od 73. Dankić), Kriste, Vrdoljak, Dejanović, Jurić, D. Karabelj, Mlinar, M. Bošnjak, K. Bošnjak (od 73. Burnik), Vrkić (od 78. Struhak)

Trener: Dragutin Kuhtić

RAKITJE: F. Dorotić, Baksa (od 68. Sinković), Pavlović, Mih. Barun, Nujić, L. Dorotić (od 80. Hlevnjak), K. Barun (od 87. Jularić), Ivanović, Golub, Prevendar, Brekalo (od 89. G. Dorotić)

Trener: Krešimir Barun

Igrač utakmice: Mihovil Barun (Rakitje)

Hat – trick gostujućeg napadača Baruna obilježio je sraz susjedskih Sloge i Rakitja. U 21. Barun postiže svoj prvi gol, a početkom nastavka gostujuću prednost anulira Bošnjak golom za 1:1. Domaćini su nakon gola imali i jedanaesterac koji Dorotić brani pa Slogi do kraja susreta stiže kazna u obliku 2 gola Baruna s kojima Rakitje učvrščuje poziciju na sredini tablice.

Sloga (O) - Bestovje 8:1 (3:1)

Otpisani teško stradali

OREŠJE – ŠC Orešje

Sudac: Kramarić (Rakitje)

Pomoćnici: Kazimović (Samobor) i Boščak (Bregana)

Strijelci: 1:0 Klarić(9), 2:0 Stojanović(12 – 11m), 3:0 Čakarić(15), 3:1 Babić(22), 4:1 Klarić(52), 5:1 Boc(61), 6:1 Klarić(73), 7:1 Čakarić(73), 8:1 Seljan(89)

SLOGA OREŠJE: Ilić, Sastić, Pušelj (od 69. Ačkar), Čakarić, M. Dančulović, Čakarić (od 53. Marić), Boc (od 65. Jež), Kokot (od 53. Horvatić), Klarić, Nik. Stojanović, Sapanjoš (od 73. Seljan)

Trener: Mladen Oršiček

BESTOVJE: Đurđević, Horvat, Miholić, Kurtušić, Andrić (od 67. F. Jurčić), Stopić, Lukač, Zeman, Ačkar, Babić, R. Jurčić (od 63. Tomić)

Trener: Goran Copak

Igrač utakmice: Robert Klarić (Sloga)

Već otpisano Bestovje teško je stradalo na gostovanju u Orešju. Domaćini nakon 15. minuta imaju 3:0, a do poluvremena gosti smanjuju na 3:1. U nastavku raspada sistema u gostujućoj obrani pa Sloga s 8:1 upisuje najveću prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Nakon 28. kola vodi Sutla sa 70 bodova, treći je Zrinski Tehnovent s 58, četvrti je Klokočevac s 53 boda, Bregana je osma s 36, Rakitje je deseto s 34 boda, Novaki su četrnaesti s 29, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu s 10 bodova.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 9. kolo Fortuna – Samobor 44:82 (19:44)

Deveta uzastopna pobjeda

SAMOBOR: Srabotnak 4, Belamarić 2, Smolčić 12, Mandalinić 6, Sladić 10, Levanić 13, Savić 2, Čižmešija 6, Šuvaković 23, Grubešić 4. Trener: Marin Sedlar

FORTUNA: Šestan, Mršo, Petreković 14, Ćosić 3, Baron 16, Jukić 3, Šarić 4, Cvek 2, Mušan 2, Pavičić, Glogović, Lacić. Trener: Krešimir Miketa

Kadeti Samobora početkom druge četvrtine igraju u najjačem sastavu te serijom od dvadesetak koševa ostvaruju veliku prednost za mirniji nastavak. U drugom poluvremenu Samoborci ne dozvoljavaju iznenađenje te na kraju zasluženo odnose bodove s gostovanja. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Šuvaković s 23, Levanić s 13, Smolčić s 12 i Sladić s 10 koševa. Kod Fortune najučinkovitiji su bili Baron sa 16 i Petreković sa 14 koševa.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 28. kolo

TOP – Vatrogasac (Z) 2:3 (2:1)

Hladan tuš gostiju

Sudac: Belan (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Jurinić i Drkulec

Strijelci: 1:0 I. Meglajec(7), 2:0 Perić(36), 2:1 Šekrst(41), 2:2 Đurđević(49), 2:3 Šekrst(69 – 11m)

TOP: Pipić, Lisec, Grdanjski, Klingor, Popović, Hržić, I. Meglajec, Vratarić, Perić, Žimbrek (od 15. Ramljak), Jordan

Trener: Darko Bogadi

VATROGASAC ZDENCI: Galić, Vugrin, Horvat, M. Pažin (od 58. Lučić), Katušić, Prskalo (od 57. Pokupec), Skender, Šekrst, Đurđević, Merkl, Samardžija

Igrač utakmice: Dominik Šekrst (Vatrogasac)

Iako su nakon malo više od pola sata imali prednost od 2:0, kerestinčani su nakon posljednjeg sučeva zvižduka upisali 7. prvenstveni poraz. Meglajec u početnim minutmama pogađa za 1:0, a za drugo slavlje domaće momačadi zaslužan je Perić. Gosti preko Šekrsta do poluvremena malo smanjuju zaostatak da bi u nastavku skrozpromjenili izgled na semaforu. Odmah u 49. Đurđević poravnava rezultat, a dvadesetak minuta kasnije Šekrst svojim drugim golom (ovaj put s bijele točke) zapečačuje poraz TOP – a.

Nakon 28. kola vodi Polet (B) sa 75 bodova, dok je TOP na drugom mjestu s 53.