NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 27. kolo Sava (D) – TOP 2:0 (0:0)

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Pavlovčana) i Lešković (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Hrlić(54), 2:0 Miletić(70)

SAVA DRENJE: Pavličić, Preskar (od 84. Kršlin), I. Barun, Ivanković, Miletić, Z. Barun, Mraković (od 70. Šunde), Žaohar, Jagustović (od 70. Ujević), Šoštarić (od 70. Ivančić), Zekić (od 46. Hrlić)

Trener: Mario Lovrentijev

TOP: Pipić, Popović (od 52. Grdanjski), Hržić, Popović, Vratarić, Andabak (od 75. Ramljak), Lisec, Meglajec, Perić, Kalman, Žižić

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Alen Hrlić (Sava)

Nakon devet kola bez poraza, TOP je pokleknuo na gostovanju u Drenju. Oslabljeni gosti su prvi dio zaključili rezultatom 0:0 iako su domaćini bili bolja momčad i imali tri izgledne prilike za početno vodstvo. U nastavku ista priča na terenu pa u 54. zamjena Hrlić pogađa za 1:0. Petnaestak minuta kasnije Miletić povećava na 2:0 i potvrđuje domaći trobod. Gosti se nakon toga bacaju u napad, ali rezultatske promjene nema.

Nakon 27. kola vodi Polet (B) sa 74 boda, dok je TOP na drugom mjestu s 53.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 29. kolo

Samobor – Sava 4:0 (1:0)

Još 90 minuta...

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Trklja (Petrinja)

Pomoćnici: Vujić i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 1:0 Ivkovčić(32), 2:0 Ivkovčić(48), 3:0 Kotarski(54), 4:0 Salopek(80)

SAMOBOR: Bašić, Rubinić (od 59. Grgečić), Pavlović, Ivkovčić, Salopek, Hainešek, Frajt (od 77. Novak), Horvat, Čordaš, Brujić, Kotarski (od 65. Tolić)

Trener: Stjepan Čodraš

SAVA: Husak, Filipović, Matošević, Rogić (od 7. Golemović), Čakanić, Kočnar, M. Matošević, Ovčariček, Martinčević (od 80. Šoštarić), Klobučar (od 69. Golubić), Kruhek

Trener: Robert Regvar

Crveni karton: Kruhek(88)

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

Samobor još samo 90 minuta dijeli do povratka u treću ligu. Zahvaljujući kiksu Strmca iz Bedenice (1:1 s Moslavinom) samoborci posljednje kolo dočekuju na željenom trećem mjestu. Kako zadnje kolo donosi gostovanje kod predposljednjeg Banovca svi u Hebrangovoj vjeruju da će osnovni cilj sezone biti ispunjen. U rutinski odrađenom susretu susjedska Sava pobijeđena je 4:0, iako konačni rezultat ne pokazuje da su gosti dosta dugo držali rezultatsku neizvjesnost. Na odmor domaćini odlaze s 1:0, a susret je tek početkom nastavka svojim drugim golom prelomio Ivkovčić. Do 90. minute mreža Slavujevića se još dva puta zatresla, strijelci su bili Kotarski i Salopek.

Nakon dvadesetdevetog kola vodi Bistra sa 65 bodova, drugi je Lekenik sa 60, Samobor je treći s 59, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 28 bodova.

KARATE - Croatia Cup 2012 - Zagreb, 19. svibnja

Dva zlata, tri srebra i osam bronci za Samoborce

U organizaciji zagrebačkog Karate kluba Croatia u Sportskoj dvorani Trnsko održan je 19. svibnja prestižan međunarodni turnir Croatia Cup, na kojem su sudjelovala 402 sportaša iz 51 kluba i 8 zemalja.

Tradicionalno je na turniru sudjelovao i Karate klub Samobor s ukupno 22 mladih sportaša koji su se okitili sa čak 13 medalja - 2 zlata, 3 srebra i 8 bronci.

Najprije su na tatami izašli "kataši", koji su odlično odradili svoj nastup te osvojili šest medalja: zlatni je bio Dino Šimunec (mlađi učenici) i Lucija Gečević (učenice), srebro su osvojili Fran Trošelj (mlađi učenici) i Kruno Fadljević (učenici), dok su brončanu medalju osvojili Nika Jelen (mlađe učenice) i Jurica Runtas (mlađi učenici).

Borci Karate kluba Samobor su samo nastavili dobar niz svojih klupskih kolega te su zbroju od šest medalja pridodali još svojih sedam medalja, ali, nažalost, nisu osvojili nijedno zlato.

Srebnu medalju je osvojio Leon Henč (učenici do 42 kg), dok su bronce izborili Lyon Nenadić (učenici do 34 kg), Dorijan Romić (ml. kadeti do 41 kg), Luka Komes (ml. kadeti do 52 kg), Leonard Šogorić (ml. kadeti do 57 kg), Leon Kramarić (ml. kadeti preko 57 kg) i Emil Vrkljan (kadeti do 70 kg).

Još su nastupili Dario Szel, Dražen Šarić, Veronika Horak, Magdalena Šuflaj, Helena Škreb, Mark Knezović, Igor Katanec Beketić, Ian Baždar i Matej Štefanić, ali su, nažalost, ovaj puta ostali bez odličja.

Rezultati KK Bregana

Zlato za Marinu Bratanić

Na Croatia Cupu nastupilo je i 6 članova Karate kluba Bregana koji su osvojili četiri medalje.

Najuspješnija je bila Marina Bratanić koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji juniorki do 53 kg.

Paula Andričević je osvojila srebro u kategoriji juniorki do 53 kg i broncu u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Mihael Matijaščić je u kategoriji kadeta do 57 kg. izborio srebrno odličje.

Vrlo dobre nastupe imali su Domagoj Žabčić i Martin Horvat koji su nakon dvije pobjede poraženi u polufinalu, a zatim su izgubili i mečeve za broncu. Bez medalje je ostao i Luka Ivir u kategoriji mlađih kadeta.