NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 20. kolo TOP – BSK 2:0 (1:0)

Gosti bez šansi

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Strijelci: 1:0 Žlender(18), 2:0 Žlender(71)

TOP: Pipić (od 48. Bugarin), Lisec, Hržić, Klingor, Andabak, Vratarić, Žižić (od 90. K. Popović), Rogić (od 51. Kalman; od 85. I. Popović), Žlender, Jordan

BSK BRDOVEC: Vukančić, Mejdandžić (od 67. Tukonić), Rasi (od 46. Pavić), Stipković, Bjelobradić, Dujaković, Matić, Barun, Šušak (od 73. Zeljko), Mujčin (od 83. Kuna), Haramina (od 46. Ivanic)

Trener: Davor Deboogvić

Igrač utakmice: Dalibor Žlender (TOP)

Posljednjeplasirani gosti prikazali su solidan nogomet, ali bez pravih prilika pred Pipićem, odnosno Bugarinom. Domaćini su pak u svakom poluvremenu postigli po jedan gol za rutinirani trobod. U 18. minuti Žlender prebacuje istrčalog Vukančića za 1:0, a isti igrač u 78. izbjegava ofsajd zamku i potvrđuje pobjeduza momčad iz Kerestinca.

Nakon dvadesetog kola vodi Polet (B) s 56 bodova, druga je Sava (SH) sa 40, dok je TOP na trećem mjestu s 37 bodova.

KOŠARKA - Juniori – 2. HRL – 9. kolo Sesvete – Samobor 38:52 (18:25)

Limitirali domaćina

SAMOBOR: Imbert 14, Vranić 9, Smolčić 14, Mandalinić, Šuvaković 4, Levanić 7, Jardas 4, Šandrk. Trener: Josip Vlah

SESVETE: Erbavac, Pašalić 4, Mamić 2, Pudić, Horvat 7, Renić 3, Jozić 12, Šprljan, Roginić 2, Košutić 5, Molnar, Mužaić 3. Trener: T. Vouk

Juniori Samobora odigrali su još jednu odličnu utakmicu, pogotovo u obrani, limitiravši domaću ekipu Sesveta na samo 38 koševa, te ostvarili zasluženu gostujuću pobjedu od 38:52. U obrani samoborskog koša briljirali su Levanić, Vranić i Smolčić, dok su se u napadu istakli Imbert i Smolčić, oba s po 14 koševa. Kod Sesveta najučinkovitiji je bio Jozić s 12 koševa.

KOŠARKA - Kadeti – 1. ŽL – 3. kolo Jaska – Samobor 53:69 (30:24)

Preokrenuli u drugom poluvremenu

SAMOBOR: Belamarić 16, Grubešić 3, Sladić 20, Korade 6, Antunović 6, Čižmešija 14, Skok 4, Guberina. Trener: Marin Sedlar

JASKA: Radečić, Golub 4, Katović 9, Miljković, Čeh, Eraković, Tomić 15, Meštrić 11, Sirovčić 14. Trener: M. Strunja

Kadeti Jaske su mnogo snažniji i učinkovitiji od Samoboraca, koji igraju uglavnom s mlađim kadetima, te zasluženo vode krajem prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Samoborci su zaigrali mnogo bolje u obrani, a iz brzih kontranapada preko Sladića i Belamarića vrlo brzo preokreću rezultat i na kraju uvjerljivo rješavaju utakmicu u svoju korist. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Sladić s 20, Belamarić sa 16 i Čižmešija sa 14 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 2. HRL – 9. kolo Samobor II – Dubrava II 80:70 (46:34)

Opustili se nakon vodstva

SAMOBOR II: Čakanić 2, Lopac, Srabotnak 21, Savić 6, Alilović 4, Marković 3, Škiljan 4, Kupres 4, Matijaščić 24, Golić, Komerički 8, Iviček 4. Trener: Mirko Mandalinić

DUBRAVA II: Mikulić 16, Nevistić 6, Findri 7, Hudiček 13, Vulić 2, Ojdanić 5, Krajačić 11, Vranješ, Sedlo, Brzoja, Stipić 10. Trener: A. Beneta

Mlađi kadeti Samobora II svladali su zasluženo na domaćem terenu ekipu Dubrave II rezultatom 80:70. Samoborci dobrom igrom krajem prvog poluvremena i početkom drugog ostvaruju najveću prednost na utakmici od 23 koša razlike. Dalje igraju rezerve, tako da Dubravaši tek uspijevaju umanjiti svoj neizbježni poraz. Kod Samoboraca najbolje je odigrao najmlađi igrač Matijaščić ubacivši 24 koša, a uz njega vrlo dobar je bio i Srabotnak s 21 košem. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Mikulić sa 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. HRL – 8. kolo Samobor – Gorica 72:79 (32:45)

Nespretno izgubili

SAMOBOR: Srabotnak 16, Komerički 3, Marković 1, Tadić 7, Grubešić 8, Matijaščić, Čižmešija 14, Savić 19, Kupres 2, Iviček 2, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

GORICA: Kompes, Tomić 16, Herceg 14, Šipušić 29, Mikolaš 16, Jukić 2, Lepuz, Milatović, Pepić 2, Slamnik. Trener: H. Istanbuli

Mlađi kadeti Samobora dobro su ušli u utakmicu te poveli s 13:9. Ali tada jednostavno gube loptu za loptom, pet minuta ostaju bez koša, dok gosti iz Velike Gorice pogađaju gotovo sve i ostvaruju desetak koševa prednosti krajem prve četvrtine. Samoborci u samom finišu utakmice dvije minute prije kraja smanjuju zaostatak na 2 koša 70:72. Međutim, tada nespretno gube nekoliko lopti u napadu, dok gosti smireniji ubacuju zaredom nekoliko koševa za zasluženu pobjedu od 79:72. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Savić s 19, Srabotnak sa 16 i Čižmešija sa 14 koševa, a kod Gorice Šipušić s 29 koševa.

NOGOMET - 4. HNL središte podskupina B – 21. kolo

Mraclin – Samobor 0:2 (0:0)

Tri važna boda

MRACLIN – SRC Nova graba

Sudac: Šekerija (Velika Gorica)

Pomoćnici: Perić i Bogović (oba iz Siska)

Strijelci: 0:1 Brujić(54), 0:2 Štefković(80)

MRACLIN: Voštinić, Škrinjarić, T. Lučić, Džolan, K. Lučić, Popović, Dandić, Cetić (od 78. Matković), Rus, Ražov (od 27. Antunović), Brebrić

Trener: Ranko Dobrić

SAMOBOR: Bašić, Rubinić (od 46. Frajt), Pavlović, Salopek (od 46. Grgečić), Ivković, Novoselec, Puškarić (od 77. Štefković), Hainešek, Brujić, Kotarski, Domjančić

Trener: Stjepan Čodraš

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Gosti nose važna tri boda iz Mraclina s kojima nastavljaju lov za vodećim momčadima 4. lige. Domaćini u prvom dijelu imaju izgledne prilike, ali povratnik Bašić sve brani. Nastavak je donio golove. Prvo Brujić izbjegava zaleđe i lagano poentira za 0:1. U 80. zamjena Štefković nakon samo tri minute provedene na terenu drugi put šalje loptu iza leđa Voštinića za osiguranje dvanaeste ligaške pobjede.

Metalac - Sava 1:1 (0:0)

Zaslužili sva tri

SISAK – Stadion Metalca

Sudac: Rašić (Zaprešić)

Pomoćnici: Dolibašić i Kos (oba iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Martinčević(56), 1:1 Kovačević(61 – 11m)

METALAC: Trepša, Kovačević, V. Hesely, Gavranović (od 46. Milnović), Buinac, R. Hesely, Ivanković, Brodarac, Vidmar (od 71. Horvat), Bećirević (od 46. Jurković), Pavlenić

Trener: Josip Šprajc

SAVA: Slavujević, I. Golubić, Filipović, J. Matošević (od 87. K. Golubić), Kočnar, Golemović, M. Matošević, Kostanjski, Ovčariček, Martinčević, Ružak (od 75. M. Kostanjski)

Trener: Robert Regvart

Crfveni karton: Kočnar(78)

Igrač utakmice: Marko Ivanković (Metalac)

Bod iz Siska Savi je donio pomak na tablici, ali po prikazanoj igri zaslužili su i sva tri. U prvom dijelu bez pogodaka iako je Sava trebala biti u plusu – u 12. minuti Matošević gađa okvir Metalca, a isto to ponavlja i Martinčević u 45. U 56. minuti zasluženo vodstvo gostiju; strijelac na asistenciju Kostanjskog bio je Martinčević. No samo 5 minuta kasnije na konačnih 1:1 poravnava Kovačević s bijele točke na koju je opravdano pokazao sudac Rašić.

Nakon dvadesetprvog kola vodi Strmec (B) sa 42 boda, drugi je Lekenik sa 41, Samobor je peti sa 40, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 20 bodova.