RUKOMET - 3. HRL središte, 19. kolo Medveščak NFD II - Rudar II 33:24 (19:15)

Prvi poraz u nastavku prvenstva

Neuobičajeno vrijeme početka utakmice (subota u 10.30), fakultetske obveze i ozljede uvjetovale su da druga momčad Rudara protiv druge momčadi Medveščaka nastupi u nekompletnom sastavu, sa samo osam igrača prijavljenih u zapisnik. Iako u desetkovanom sastavu, Rudari su pružili dostojan otpor domaćinima, koji su za ovu utakmicu u sastav uvrstili i tri igrača iz prve ekipe. Dok je bilo svježine Rudari su uspijevali držati priključak, da bi odmorniji domaćini u posljednjih 10-ak minuta digli prednost na devet golova razlike u svoju korist, na konačnih 33:24. Unatoč porazu, mladi su Rudari zadržali visoko peto mjesto, a u slučaju pobjede u narednom kolu, pruža im se mogućnost da zauzmu i četvrto mjesto. U 20. kolu Rudar 2 ugošćuje ekipu Gorice 2, a susret se igra u utorak, 20. ožujka, u 20 i 45.

RK Rudar: F. Skendrović 5, D. Erbežnik 3, A. Skendrović 1, R. Kišiček 1, A. Trčak 5, M. Koščica 2, I. Pap 7.

RUKOMET - 1. HMKRL, 10. krug Maksimir Pastela - Rudar 18:27 (8:13) CO Zagreb - Rudar 29:18 (15:11)

Polovičan uspjeh

U 10. krugu natjecanja 1. hrvatske mlađe kadetske rukometne lige Rudari su na gostovanju protiv ekipa CO Zagreb i Maksimir Pastele ostvarili polovičan uspjeh. Prema očekivanju, poraženi su od odlične ekipe CO Zagreb, dok su visoko pobijedili ekipu Maksimir Pastele. S nova 2 boda Rudari i dalje imaju odlične šanse za plasman u 1. HKRL, a prvi veliki sipit imaju za dva tjedna, kada gostuju kod ekipa Dubrave i Maksimira.

Rudar: F. Čretnik, T. Matijaščić 1, R. Oslaković 7, L. Gaća 7, Z. Frketić 2, D. Fulir, F. Gundić 9, D. Tušinec, T. Štajnkler 15, K. Tanković 4.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 15. kolo Sesvete - Rudar 23:32 (12:12)

Furiozno u drugom dijelu

Na teškom gostovanju u Sesvetama rukometaši Rudara ostvarili su treću uzastopnu pobjedu. Iako oslabljeni neigranjem bolesnih Sandra Šujstera i Filipa Kumerlea te ozlijeđenog Dominika Trčka, Rudari su nakon odlične igre tijekom cijelog susreta uvjerljivo pobijedili domaći sastav. Od samog početka utakmice i veći dio prvog poluvremena Rudari su imali rezultatsku prednost od 2 do 3 gola razlike, da bi kod vodstva 9:6 uslijedila mala kriza, što domaći koriste i preokreću rezultat na 12:10 u svoju korist. Do kraja poluvremena Rudari uspijevaju poravnati na 12:12.

U drugom poluvremenu vodi se izjednačena borba do 16:16, a potom Rudari imaju dva pogotka prednosti (18:16). U narednih nekoliko minuta odličnom obranom te brzim kontrama i polukontrama rade seriju 6:1 i odlaze na za domaćine nedostižnih 24:17. Do kraja utakmice Rudari su još povećali prednost, a priliku za debi u seniorskoj konkurenciji dobio je i kadet Marko Koščica.

S novim bodovima Rudari se približuju svom zacrtanom cilju, a sedam kola prije kraja na kontu imaju bodova koliko i na kraju cijele protekle natjecateljske sezone. S tri uzastopne pobjede i dobrom atmosferom u ekipi, Rudari u 16. kolu dočekuju vodeću ekipu Matulja. Do te utakmice trebali bi ozdraviti Šujster i Kumerle. Utakmica Rudar - Matulji igra se u subotu, 17. ožujka, s početkom u 19 sati i 30 minuta.

RK Rudar: V. Lehpamer, F. Skendrović, M. Štajnkler 2, J. Cvetković 1, J. Kerepčić, H. Štibohar 4, Z. Fabeković 2, M. Koščica 1, P. Fresl, Z. Đikić 12, J. Štajnkler 3, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 7.