10. kolo Prve muške lige Samobor - Gorica 85:74.

Izvrsnom igrom do pete pobjede

10. kolo Prve muške lige
Samobor - Gorica 85:74.

Izvrsno su samoborski košarkaški “Risovi” odradili prvenstveni izazov 10. kola Prve muške lige i na domaćem parketu Samobor Arene izvojevali zasluženu pobjedu protiv momčadi Gorice rezultatom 85:74.

U tri od četiri četvrtine susreta Samoborci su bili superiorna momčad, u jednom su trenutku prvog poluvremena imali prednost od 19 koševa razlike. Tek u zadnjoj četvrtini Gorica je presingom izazvala malu pomutnju u redovima domaćina, no gostima to nije bilo dovoljno za nešto više od časnog poraza.

Prvo ime utakmice bio je Kruno Simon, s učinkom od 24 koša, 5 skokova i 3 “svemirske” asistencije, a odlični su bili i Fran Jacović sa 19 koševa i 8 skokova, Karlo Lukačić sa 16 koševa i 5 asistencija, te Bruno Levanić Kutni sa 12 koševa, 5 skokova i 3 asistencije.

U redovima Gorice najzapaženiji su bili Martin Klepo sa 24, i Vito Porobić sa 17 koševa.

Nakon 10 odigranih kola košarkaši Samobora imaju skor od 5 pobjeda i 5 poraza, a trenutno su na 8. mjestu ljestvice s istim brojem bodova kao i sedmoplasirana Hermes Analitica i šestoplasirana Ribola Kaštela.