Prva muška liga – 20. kolo KK Samobor – KK Opus Puntamika 72:73

Neizvjesna završnica prevagnula na stranu Zadrana

Prva muška liga – 20. kolo
KK Samobor – KK Opus Puntamika  72:73

Košarkaši Samobora poraženi su u subotu, 25. veljače, u susretu 20. kola Prve muške lige od Opus Puntamike 72:73. U završnu četvrtinu Risovi su ušli sa zaostatkom 49:57 i nikako se nisu uspijevali približiti gostima, koji su 2 minute prije kraja imali i 11 koševa prednosti. No, tada kreće veliki povratak Risova. Marijano Glasnović je zabio 4 koša, Roko Spaseski Baburek pogodio 3 slobodna bacanja uz jedan koš, a Luka Kujundžić dvicu za potpuno priključenje i neizvjesnu završnicu, u kojoj je Borna Jurela slobodnim bacanjima držao goste u minimalnoj prednosti. Nakon koša Bistrovića za 72:73, Jurela promašuje dva slobodna bacanja, čime je Risovima omogućen posljednji šut na utakmici za pobjedu, ali lopta Spaseskog Babureka nije prošla kroz obruč.

Gostima iz Zadra ovo je prva ovosezonska pobjeda u prvenstvu, a Samobor je upisao 16. poraz.

Dvoznamenkasti u domaćim redovima bili su Roko Spaseski Baburek s 21 košem, Luka Kujundžić sa 16 i Dino Bistrović s 12, a kod Opus Puntamike najbolji je bio dvojac Borna Jurela s 25 koševa i Dominik Zelanto s 20 koševa.

Do kraja sezone samoborski košarkaši još gostuju kod Mladosti, koja je isto momčad iz donjeg dijela ljestvice, te dočekuju vodeću momčad lige, Dubrovnik.