Startala nova prvoligaška sezona

Kvarner 2010. ipak jači od “Risova”

Na startu nove prvoligaške sezone samoborski košarkaški “Risovi” gostovali su u nedjelju, 8. listopada u Rijeci, kod prvog favorita za osvajanje naslova, odlične momčadi Kvarner 2010 i doživjeli poraz rezultatom 91:70.

Nakon lošeg početka Samoborci su se u drugoj polovici prve četvrtine te u drugoj dionici utakmice stabilizirali pa na poluvrijeme otišli sa samo 3 koša zaostatka za domaćinom. No u trećoj četvrtini Riječani lome “Risove” s nekoliko uzastopnih trica i odlaze na nedostižnu prednost.

Jedini dvoznamenkasti u redovima Samobora bili su Simon s 15 i Jacović sa 14 koševa, a u domaćim redovima najučinkovitiji su bili Marinelli sa 28 i Lisica s 21 košem.

R.S.

RIJEKA, dvorana Dinko Lukarić; Gledatelja: 400

Suci: Miletić, Lenac (Rijeka) i Koraca (Poreč)

Kvarner 2010 – Samobor 91:70 (21:17, 22:23, 28:17, 20:13

KVARNER 2010: Fells 14 (2-2), Čakarun 6 (0-1), Lisica 21, Đugum 15 (8-9), Marinelli 28 (4-4), Vujasinović 5, Štemberger, Delpin, Zelanto 2, Smojver, Kostić.

SAMOBOR: Lukačić 4, Ušić 9 (1-4), J. Jacović, Simon 15 (7-8), F. Jacović 14 (2-2), Žganjer 5, Strunjak, Sedlar, Čretni 5, Pavičić 7 (2-2), Čolak 5, Prkačin 6.