Prva muška liga – Liga za ostanak KK Stoja – KK Samobor 79:76

Koštale ih neiskorištene prilike

Prva muška liga – Liga za ostanak
KK Stoja – KK Samobor  79:76

Košarkaši Samobora upisali su i treći poraz u Ligi za ostanak Prve muške lige. U Puli je bolji bio Košarkaški klub Stoja sa 79:76, koji je time učvrstio svoje 4. mjesto, ono koje garantira ostanak u ligi, a Risovima sada bježe 5 bodova.

Prva četvrtina pripala je domaćoj momčadi, druga Risovima, a u završnu se ušlo rezultatom 62:62. Tada domaća momčad prelazi u vodstvo, ali se Samoborci vraćaju i minutu i pol prije kraja dolaze na 78:76. Domaćini ne koriste svoj napad, a na drugoj strani Puljko šutira tricu koju ne pogađa i uz to mu suci dosuđuju tehničku pogrešku. Nakon pogođenog slobodnog bacanja Gustovarca, suci oduzimaju loptu domaćinu zbog pogrešnog vođenja i Risovima se pola minute prije kraja utakmice nudi još jedna prilika za makar produžetke. No Gustovarac krade loptu i pretvara se u junaka susreta koji je Risovima možda i zatvorio vrata ostanka u Prvoj muškoj ligi.

Hrvoje Puljko zabio je 27, Vladan Lazić 21, a Roko Spaseski Baburek 18 koševa za Samobor, dok je kod domaćina najučinkovitiji bio Marin Đugum s 28 koševa.