22. kolo - Druga hrvatska liga – zapad Ivanić - Samobor 32:38

Samoborke na kraju završile pete

22. kolo - Druga hrvatska liga – zapad
Ivanić - Samobor  32:38

U posljednjem ovosezonskom 22. kolu Druge hrvatske lige – zapad rukometašice Samobora osvojile su nove bodove na gostujućem terenu, pobijedivši domaću ekipu Ivanića rezultatom 38:32.

Nakon 1. poluvremena Samoborke su vodile 18:17, da bi već nakon pet minuta igre u drugom dijelu povećale svoju prednost i sačuvale ju do kraja utakmice.

Najučinkovitija je bila Maja Kozlovec s 8 pogodaka, 7 ih je zabila Lorena Petreković, 6 Bernarda Mostarlić, 5 Anja Haramina, 4 Matea Katanec, 3 Dora Kanceljak, po 2 Petra Prodanović i Nika Kovač, te 1 Lorena Belanić.

Na kraju ovosezonskog natjecanja Lavice su se tako učvrstile s 30 bodova na 5. mjestu ljestvice. Ispred njih su na 3. i 4. mjestu rukometašice riječkog Zameta i zagrebačke Lokomotive 2 s po 34 boda, a Zametu je još preostala i zaostala utakmica s drugoplasiranim Rudarom iz Labina, koji ima 36 bodova. Ivanić na 6. mjestu zaostaje za Samoborkama čak 9 bodova.

Nove prvoligašice su igračice Trešnjevke.