Paket24 Premijer liga - 11 kolo Dubrava - Rudar 28:25

Domaći podigli agresivnost i pobijedili

Paket24 Premijer liga - 11 kolo
Dubrava - Rudar 28:25

Rukometaši Rudara u 11. kolu Paket24 Premijer lige gostovali su kod Dubrave u Zagrebu i u vrlo tvrdoj i izjednačenoj utakmici izgubili 28:25. Do poluvremena se momčadi izmjenjuju u vodstvu da bi prva dionica igre završila sa 13:12 za Dubravu, a početak drugog poluvremena odigrava se u istom ritmu.

No, 15-ak minuta prije kraja Dubrava diže razinu agresivnosti svoje obrane, veže nekoliko uspješnih napada i odlazi na “plus 4”. Do kraja susreta Rudar uz puno truda stiže na dva gola zaostatka dvije minute prije kraja, ali snage za preokret nije bilo.

Lovro Gaća je s osam golova bio najefikasniji Rudarov igrač, Andrej Trčak je zabio 5, a Josip Živković je upisao 10 obrana. U redovima domaćina Tomi Vozab je zabio najviše, sedam golova.

Rudar je ostao na dnu ljestvice sa 6 bodova, dva više imaju Umag i Spačva poziciju, odnosno dvije iznad njih.

Druga momčad Rudara također je upisala poraz, ali u Jelkovcu u 9. kolu Druge hrvatske lige – sjever. Bolje su bile Sesvete 2 sa 41:35. Fran Trošelj predvodio je Rudare sa 11 golova, dok domaćina Tin Baković je bio najučinkovitiji sa 9 golova.

Na ljestvici Rudar drži 3. mjesto sa 14 bodova, koliko ima i drugoplasirana Dubrava 2, ali s utakmicom manje, dok je na vrhu Rugvica sa 18 bodova.

R.S.

Druga hrvatska liga – zapad, 10. kolovoz Samobor - Rudar 19:34

Gošće rutinirano do pobjede

Druga hrvatska liga – zapad, 10. kolovoz
Samobor - Rudar  19:34

Rukometašice Samobora doživjele su uvjerljiv poraz u 10. kolu Druge hrvatske lige – zapad. U Samobor je došla ekipa Rudara iz Labina i upisala pobjedu 34:19.

Do poluvremena je bilo jasno u kojem smjeru ide utakmica jer nakon početnih “plus 5” za gošće, razlika se samo povećavala da bi nakon prvih 30 minuta igre rezultat bio 20:11 za Rudar. U nastavku su gošće rutinirano održavale prednost, a u posljednjih 15-ak minuta priliku su dobile igračice s manjom minutažom u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Kanceljak je zabila 5, a Katanec 4 u redovima “lavica”, dok su “rudarke” predvodile Zahtila sa 9 i Vrkljan sa 7 golova.

Već u srijedu, 1. prosinca, “lavice” čeka odgođeni susret 7. kola protiv Udarnika, na domaćem parketu s početkom u 20 sati.