22. kolo - 1. HRL sjever Osijek - Rudar 24:26

Rudari "prohujali" i gradom na Dravi

Rudari prohujali i gradom na Dravi
Rudari prohujali i gradom na Dravi-1

Na gostovanju u Osijeku, kod istoimene momčadi, rukometaši Rudara odigrali su još jednu pobjedničku utakmicu rezultatom 26:24 u svoju korist. Gotovo do samog kraja rezultat je bio izjednačen, da bi 7 minuta prije kraja utakmice, kada je svaka od momčadi imala 23 postignuta pogotka, Matej i Tomislav Štajnkler u nastavku zabijaju 3 gola.

Domaćini su na samom kraju uspjeli smanjiti rezultat na 2 gola zaostatka. Za 21. pobjedu u ligi najzaslužniji su Tomislav Štajnkler sa svojih 7 golova te Matej Štajnkler i Valentino Runtas s po 4 pogotka.

U srijedu, 19. svibnja, Rudari ugošćuju rukometaše Čakovca, a utakmica u dvorani u Rudama počinje u 19,30 sati.

Važna domaća pobjeda protiv Lokosica-1

U subotu, 15. svibnja, rukometašice Samobora su na domaćem terenu u 21. kolu Druge hrvatske lige – zapad pobijedile ekipu Lokomotive II s rezultatom 21:18.

Nakon početnog zaostatka, u drugom dijelu prvog poluvremena Lavice prelaze u vodstvo, koje zadržavaju do samog kraja utakmice. Najučinkovitije su bile Lorena Petreković s 8 pogodaka i Magdalena Runtas s 4 zabijena gola.

Samoborske rukometašice ostaju na 5. mjestu ljestvice, približivši se Lokomotivi na 4 boda.

U ponedjeljak, 24. svibnja u 20 sati, Samoborke gostuju kod ekipe Ivanića.