Paket24 Premijer liga (Liga A) - 10. kolo Rudar - Karlovac 26:24 (13:11)

Nakon pobjede se ipak malo lakše diše

Nakon pobjede se ipak malo lakše diše-1

U 10. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Rudara upisali su važnu pobjedu protiv Karlovca. U svojoj su Rude Areni pobijedili 26:24 i tom ovosezonskom pobjedom uhvatili priključak s momčadima pri dnu prvenstvene ljestvice.

Rudari su odlično ušli u susret, poveli sa 6:1, da bi gosti iz Karlovca ipak uhvatili priključak i na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina od 13:11.

U nastavku Rudar ostaje bez prednosti s poluvremena i u egalu se igra do 10-ak minuta pred kraj, kada domaća momčad radi mini seriju za 2 razlike, koju su uspjeli očuvati do završetaka i konačnih 26:24.

U redovima Rudara Tomislav Štajnkler zabio je 6 golova uz samo jedan promašaj iz igre, Andrej Trčak je dodao 5, a Valentino Runtas, Lovro Gaća i Vid Starčević su zabili po tri gola. Josip Žitković upisao je 8 obrana, a Antonio Otmačić jednu.

Rudari su sad na dvije pobjede i dva remija uz šest poraza. Iako su i dalje posljednji, udaljeni su samo bod od Spačve, a dva od Umaga i Karlovca.

Karlovac – Umag

Dubrava – Rudar (nedjelja, 28. studenoga, 18 sati, SD Dubrava)

Druga hrvatska liga – zapad, 9. kolo Murvica – Samobor 28:29

U završnom napadu stigle do pobjede

U završnom napadu stigle do pobjede-1

U 9. kolu rukometašice Ssamobora gostovale su kod Murvice i upisale vrijednu pobjedu od 29:28 golom Maje Kozlovec u posljednjim trenucima utakmice.

Susret su, inače, bolje otvorile domaće igračice, koje su prvo poluvrijeme stalno bile u rezultatskoj prednosti, da bi se na odmor otišlo s dva gola prednosti za Murvicu.

Početkom drugog poluvremena Murvica odlazi i na pet razlike, no tada igračice trenera Zorana Žitkovića dižu razinu igre u obrani, a u napadu su nezaustavljive bile Maja Kozlovec, Karla Brakus i Lorena Belanić. Samoborke dolaze u egal i na samom kraju, kod izjednačenog rezultata, imaju završni napad koji realizira Kozlovec za svoj 11 gol i četvrtu pobjedu Samobora u prvenstvu.

Samoborke su trenutačno šeste na ljestvici s osam bodova, uz tri utakmice manje odigrane.