1. Muška liga – Liga za ostanak, 5. kolo Samobor – Medveščak 73:70

Pobjedom dijele drugo mjesto

1. Muška liga – Liga za ostanak, 5. kolo
Samobor – Medveščak  73:70

Košarkaši Samobora upisali su pobjedu u 5. kolu Prve muške lige za ostanak. U dramatičnoj završnici domaćeg susreta protiv Medveščaka slavili su tricom Nikole Ivankovića za konačnih 73:70 i bodovno izjednačenje s Jazine Arbanasima na 2. mjestu prvenstvene ljestvice i 2 boda zaostatka za vodećim Kvarnerom 2010.

Risovi su bolje ušli u utakmicu i prve dvije četvrtine okončali s 34:26. Djelovalo je da će Samobor i u trećem ovosezonskom srazu s "medvjedima" rutinirano do trećeg trijumfa, međutim, gosti su anulirani zaostatak početkom posljednje četvrtine i utakmica je ušla u igru koš za koš.

U završnih 30 sekundi, nakon koša Borne Živkovića, ušlo se sa 70:70, a tada Nikola Ivanković pogađa svoju 6. tricu iz 10. pokušaja. Gostima je ostalo 10-ak sekundi za završni napad, ali pokušaj trice Ivana Živkovića nije ušao.

U redovima Samobora, uz Ivankovićevih 29 koševa, još je Lukas Šuvak bio dvoznamenkasti s 13, dok je kod gostiju najviše zabio Borna Živković, 23 koša, a Timur Šabić i Luka Skorić po 18, odnosno 13 koševa.