Prva košarkaška liga – Liga za ostanak – 1. kolo Zagreb - Samobor 58:67

Vrijedna pobjeda u gostima

Prva košarkaška liga – Liga za ostanak – 1. kolo
Zagreb - Samobor  58:67

U prvom kolu Lige za ostanak u Prvoj košarkaškoj ligi samoborski Risovi 20. užujka su u gostima pobijedili ekipu Zagreba rezultatom 67:58.

Predvođeni Lukasom Šuvakom Samoborci su dobili prvu četvrtinu 19:13, da bi poslije druge četvrtine Zagreb imao prednost 39:34. Potom se igralo u rezultatskom egalu, a onda su Risovi preuzeli vodstvo. Zagrepčanima je pošlo za rukom smanjiti zaostatak na - 4 (54:58) četiri minute prije kraja utakmice, ali je raspoloženi Šuvak, uz potporu Nikole Ivankovića, osigurao Samoboru pobjedu.

Šuvak je bio prvo ime Samobora s 28 koševa i 8 skokova. Ivanković je dodao 17 koševa, a vrijedi spomenuti i 11 asistencija Lovre Barešića. Kod Zagreba najefikasniji je bio Kristijan Joksimović sa 17 poena uz 10 skokova te Siniša Štemberger, koji je postigao 11 koševa.