1. HL zapad - 8. kolo

Stopostotni učinak Samoboraca

U subotu, 29. siječnja, odigrano je 8. kolo 1. HL zapad, a samoborske ekipe zabilježile su stopostotni učinak.

Muška ekipa na gostovanju u Dugoj Resi kod istoimenog domaćina nastavila je s pobjedama. Uz tri pobjede Jalžabetića, Zeljka i Petra Znike u pojedinačnim susretima, par Zeljko - Znika ostvaruje i ukupni rezultat 4-0, bez izgubljenoga seta. Za tri tjedna nastavlja se liga i u 9. kolu Samoborci idu na važna gostovanja u Dugo Selo i Veliku Goricu.

Djevojke u sastavu Klara i Ana Znika i Neva Gojković su, kao gošće u prvom susretu kola u Puli protiv istoimenog domaćina, inače druge ekipe lige, imale tvrdu utakmicu. Kod vodstva Samoborki 2-1 par Ana Znika i Gojković imaju rezultat 2-0 i vodstvo u trećem setu 9-7. No, Puljanke uspijevaju preokrenuti i pobjeđuju 3-2. Ana Znika u neizvjesnom susretu u petom setu uspijeva Nikolinu Miličević ostaviti na devet poena i dovesti Samoborke u vodstvo 3-2. Neva Gojković u susretu protiv Mie Buić u petom setu gubi 7-10, ali uspijeva smireno s 12-10 donijeti pobjedu za ukupni rezultat 4-2. Na krilima pobjede Samoborke u drugom susretu kola u Poreču kod ekipe STK Jadrana pobjeđuju s 4-2, uz dvije pojedinačne pobjede Ane Znika i Neve Gojković.

Za tri tjedna Samoborke gostuju u Jastrebarskom i Donjoj Stubici.