1. HL - zapad, žene i muški – 1. kolo

Samoborke slavile, dečki poraženi

Samoborke slavile, dečki poraženi-1

U subotu, 24. rujna, u Samoboru je odigrano prvo kolo 1. HL -zapad.

Samoborke u sastavu Zara Ilić, Klara Bardač i Ana Znika pod vodstvom trenerice Ivone Baškarad uvjerljivo slave sa 4-0 protiv ekipe STK Velika Gorica. Sam rezultat ne pokazuje izazovnost tijeka samog meča. U prvom susretu Ilić rutinirano dolazi do prvog boda. Znika ulazi u meč s Nizozemkom, paraolimpijskom pobjednicom u kategoriji 7. Van Zon Kelly sigurno i prvi set osvaja na 7. Sljedeća dva seta odlaze na stranu Nizozemke. Znika u četvrtom setu mijenja servis, kao i bolji prijem i lopticama kroz sredinu uspijeva osvojiti set s 11-9, dok peti set mirno privodi kraju i slavi s 11-6.

Bardač u trećem susretu protiv Mirjane Lučić lagano osvaja prvi set i, kada se mislilo da su gošće poražene, Lučić se vraća na 1-1. Iskusna Bardač pojačava tempo i forhend spinovima kroz paralelu uspijeva privesti meč s 3-1 u setovima.

Nakon 3-0 vodstva domaćina u igri parova Ilić i Bardač slave s 3-2 u setovima i slave ukupnim rezultatom 4-0. Za dva tjedna Samoborke gostuju u Poreču i Puli, nakon čega će se vidjeti stvarna snaga samoborske momčadi.

Muška ekipa u sastavu Hrvoje Mihalić, Pavao Jozić i Antonio Brakus je izgubila od iskusne ekipe iz Velike Gorice s 2-4. Bodove su donijeli par Mihalić i Brakus te pojedinačno Mihalić, no ostaje žal kod rezultata 2-3 za Goričane. Brakus je kod 2-2 u setovima imao vodstvo 6-3, ali ne uspijeva privesti meč kraju i otvaranje sedme igre za pobjedu. Za dva tjedna Samoborci gostuju u Poreču i Rijeci.