30. Državno prvenstvo u parastolnom tenisu

Pet zlata za Samoborce

U Osijeku je, od od 12. do 14. travnja, održano 30. Državno prvenstvo u parastolnom tenisu na kojem je nastupilo 135 sudionika iz svih hrvatskih klubova, među kojima je bio i samoborski Parastolnoteniski klub Synergia koji je sudjelovao s 14 natjecatelja u 7 kategorija. Naši sportaši su u Osijek otputovali u odličnoj formi i osvojili pet zlatnih, tri srebrne i jednu brončanu medalju. Ekipno su osvojili srebrni pehar.

Do zlata su došli Jasna Šinko, Jelena Šišić-Vukušić, Pavao i Viktor Jozić te Radovan Kavur, srebro su osvojili Karlo Bilanović, Kristijan Fic i Vjekoslav Đira, a broncu Jurica Ivanović.

Posebne čestitke zaslužuje Viktor Jozić, koji je ostvario jedinstveni rezultat u povijesti hrvatskog parastolnog tenisa kao jedini parastolnotenisač koji bio državni prvak u stojećoj kategoriji i kategoriji igrača u kolicima.