I. muška liga – 22. kolo Samobor : Zapruđe 68:76 (35:32) (19:21, 16:11, 16:26, 17:18)

Samobor ipak ostaje u I. ligi

Samobor ipak ostaje u I. ligi-1

SAMOBOR: Bistrović, Kuzmanović 9, Montana, Babić 9, Mihalić 3, Spaseski-Baburek, Levanić-Kutni 21, Vranješ 9, Mustafić, Kraljić 17; Trener: Vanja Uzelac

ZAPRUĐE: Vujinović, Garvanović 20, Barešić, Joksimović 3, Jelenek 21, Ribarić 6, Škara 22, Paleka, Perić 4, Vrbanec, Raič; Trener: Tomislav Perković

Seniori Samobora u posljednjem su, 22. kolu prve muške lige, izgubili na domaćem terenu od ekipe Zapruđa rezultatom 68:76. U utakmici zadnjeg kola lige, u kojoj se odlučivalo o ispadanju iz lige, na otvaranju utakmice bilo je puno grešaka na obje strane. Na kraju prve četvrtine gosti vode s 19:21, a u finišu prvog poluvremena Samobor dolazi do vodstva od 35:32. Početkom nastavka Samobor je poveo sa 45:38, ali gosti do kraja četvrtine uzvraćaju i vode s 51:58. U zadnjoj četvrtini bolja igra gostiju. Samobor se nakratko približio na 63:67, ali na kraju Zapruđe zasluženo slave sa 68:76. Ovom pobjedom Zapruđe se bodovno izjednačilo sa Samoborom i Pulom s omjerom međusobnih pobjeda (Zapruđe 3, Samobor 2 i Pula 1), čime Pula 1981, uz Sesvete, kao pretposljednjeplasirana ekipa ispada iz prve lige.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Bruno Levanić-Kutni s 21 i Antonio Kraljić sa 17 koševa.

Kod Zapruđa najučinkovitiji je bio Josip Škara, prošle sezone igrač Samobora, s 22 koša.

Prve 4 ekipe razigravaju za ulazak u Premijer ligu, s time da se zbog COVID-19 treba još odigrati zaostala utakmica između Jazina i Omiša, a u slučaju pobjede Jazina, Jazine umjesto Bosca igraju razigravanje za Premijer ligu uz ekipe Cedevite, Dinama i Ribole.