Prva muška liga - 6. kolo Samobor - Medveščak 93:90

Pobjedom skočili na 8. mjesto

Pobjedom skočili na 8. mjesto-1

U 6. su kolu Prve muške lige, odigranom 30. listopada, košarkaši Samobora pobijedili u derbiju začelja Medveščak rezultatom 93:90 i time na tablici skočili na 8. mjesto.

No, na početku i nije sve izgledalo tako dobro. Gosti su prvu četvrtinu dobili s 31:23, u jednom trenutku otišli su i na 18 razlike i do poluvremena su držali Risove na distanci.

No, u drugom poluvremenu Samoborci "ubacuju u višu brzinu", podižu razinu igre u obrani, anuliraju zaostatak i s tri koša prednosti ulaze u posljednju dionicu igre.

Dvije i pol minute prije kraja, nakon serije slobodnih bacanja i koševa Nikole Ivankovića, Samoborci odlaze na plus 6, no Zagrepčani se minutu do kraja vraćaju na dva koša zaostatka za uzbudljivu završnicu. Na 9 sekundi od kraja susreta gosti imaju prilike iz slobodnih bacanja izjednačiti, no Skorić pogađa jedno od dva, a Ivanković nakon brze tranzicije zakucava za svoj 28 koš i konačnih 93:90.

Za drugu pobjedu u sezoni još je Luka Šuvrak dodao 19 koševa, a Josip Škara 13, uz 8 skokova i 9 asistencija.