18. kolo Prve košarkaške lige Kvarner 2010 - Samobor 81:64 (43:23) (26:15, 17:8, 22:18, 16:23)

Riječani pobjedom "preskočili" Samoborce

Riječani pobjedom preskočili Samoborce
Riječani pobjedom preskočili Samoborce-1

SAMOBOR: Bistrović 4, Kuzmanović 1, Montana, Babić 11, Mihalić 5, Spaseski-Baburek 2, Levanić-Kutni 17, Vranješ 12, Mustafić, Validžić 2, Kraljić 10; Trener: Vanja Uzelac

KVARNER 2010: Štemberger 13, Delpin 6, Smojver 3, Jashari 4, Ćosić, Jadrijev 13, Krstinić 8, Volarević 4, Krulčić, Smokvić, Penić 2, Perković 28; Trener: Goran Šućurović

Seniori Samobora u 18 kolu prve muške lige izgubili su u gostima u Rijeci od ekipe Kvarnera 2010 rezultatom 81:64.

Cijelo prvo poluvreme Samoborce nikako da krene šut dok Riječani preko razigranog Perkovića ostvaruju visoko vodstvo od 43:23. Drugo poluvreme Samoborci igraju čvršće u obrani, ubrzo dolaze do 12 koševa zaostatka ali tada u prijelomnim trenucima ne realiziraju čiste prilike što ponovo kažnjava najbolji pojedinac Riječana Perković s nekoliko povezanih trica i utakmica je praktično riješena. Dok kraja utakmice Samoborci su tek ublažili svoj visoki poraz. Ovom pobjedom Riječani su se vjerojatno spasili od ispadanja dok Samoborce to tek očekuje u posljednjih nekoliko kola lige.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Bruno Levanić-Kutni sa 17 koševa i Filip Vranješ s 12 koševa i 13 skokova.

Kod Kvarnera 2010 najučinkovitiji je bio Jasmin Perković s 28 koševa.