53. Zlatni pojas Čačka, Čačak, 23. ožujka

Sadea Bećirović viceprvakinja

Sadea Bećirović viceprvakinja -1

I ove godine je u Čačku održan tradicionalni, 53. po redu, Zlatni pojas Čačka, na kojem su sudjelovale i najbolje hrvatske karateke.

Na turniru su nastupili natjecatelji iz ukupno 20 zemalja Europe, a i Karate klub Samobor je, u seniorskim kategorijama, imao svoje predstavnike.

Sadea Bećirović je u kategoriji do 68 kg s tri pobjede osigurala finale, u kojoj ju je dočekala domaća natjecateljica, od koje gubi meč te tako osvaja srebrnu medalju.

Na korak do postolja je bio i Dino Šimunec (do 75 kg) koji je nakon tri pobjede izgubio polufinalnu borbu, ali i onu za broncu te tako ostao na petom mjestu.

Odličan nastup su i istoj kategoriji imali i Ivan Niko Prusina i Ivan Terihaj koji su izgubili od vrhunskih svjetskih boraca, ali su prikazali odličan karate.

Nastupile su u Čačku i katašice Nika Jelen i Lucija Gečević. Nika je izgubila u četvrtini finala, dok je Lucija, unatoč odličnom nastupu, izgubila od predstavnice Makedonije.