Prvenstvo Europe u Tbilisiju

Nika i Dino zaustavljeni korak do polufinala

Nika i Dino zaustavljeni korak do polufinala-1

Ispadanjem Nike Jelen u 1. krugu od predstavnice Češke te ispadanjem Dine Šimunca u četvrtini finala završili su nastupi za samoborske predstavnike na karate Prvenstvu Europe u Tbilisiju.

Dino je bio na korak do polufinala te ponovnog napada na finale kao prije dvije godine u Pragu. Nakon slobodnog 1. kola, u drugom pobjeđuje odličnog reprezentativca Švedske 4:1, da bi u osmini finala bio bolji i od predstavnika Azerbajdžana. No, u četvrtini finala izgubio je od talijanskog borca sudačkim preglasavanjem, nakon neodlučenog rezultata 2:2, gdje se opet pokazala sklonost sudaca velikoj karate velesili, u odnosu na predstavnika Hrvatske.

Kako predstavnik Italije nije kasnije uspio pobijediti jednog od najboljih seniora svijeta u ovoj kategoriji, Turčina Yurura u polufinalu, Dino nije dobio priliku boriti se za brončano odličje kroz repasaž. Treba spomenuti i da je konkurencija bila izuzetno izjednačena, nastupilo je 20-ak boraca koji mogu pobijediti svaki svakog.