32. međunarodni karate turnir Grand Prix Croatia

Trijumfirali Sadea i Enes

Trijumfirali Sadea i Enes -1

Sadea Bećirović kod žena i Enes Garibović kod muškaraca ovogodišnji su pobjednici 32. međunarodnog Grand Prix Croatia turnira, koji se održava u Sportskoj dvorani Samobor. U večerašnjim završnim borbama seniorske open kategorije bili su najbolji, Sadea ispred Lee Vukoje, Petre Nuić i Lucie Battaiae, a Enes ispred Ivana Martinca te Briana i Roba Timmermansa.

Enes Garibović je u neizvjesnom susretu pobijedio također člana najbolje hrvatske vrste Ivana Martinca s 1-0. Nakon tri druga mjesta, Enes je četvrti put uzastopce u Samoboru osvojio medalju, ovoga puta zlatnu. U polufinalu Enes je svladao Nizozemca Roba Timmermansa 1-0, a Martinac je u završnici preokrenuo protiv Briana Timmermansa s 3-2. Brian je na kraju zauzeo treće, a njegov brat Rob četvrto mjesto.

Na ovogodišnjem izdanju po prvi put su se u povijesti ovog turnira u open kategoriji natjecale i karatašice. Sadea Bećirović je u finalu nadvisila Leu Vukoju 4-1. U okršaju za treće mjesto Petra Nuić bolja od Lucije Battaije 1-0. U završnici, u kojoj su nastupile četiri hrvatske predstavnice, Bećirović je u polufinalu svladala Battaiu 6-1, a Vukoja minimalno pobijedila Nuić s 2-1. U seniorskim katama Ivana Raguž osvojila je brončanu medalju.

R.S.

32. međunarodnI karate turniru Grand Prix Croatia

Zlato za Niku Jelen

-1

Jučer, prvog dana natjecanja na 32. međunarodnom karate turniru Grand Prix Croatia u Samoboru, prvi nastup Nike Jelen, članice Karate kluba Samobor, u katama u konkurenciji mlađih seniorki, urodio je osvajanjem zlata. Bravo za Niku, koja svakim danom napreduje i uspješno gradi svoju seniorsku karijeru.