Prvi turnir Svjetskog kupa

Mihovil Srebren osvojio broncu

U švicarskoj Lausannei, svjetskoj prijestolnici olimpizma, proteklog je vikenda održano finale prvog streličarskog turnira koji se boduje za Svjetski kup u ovoj dvoranskoj sezoni. Samoborci su na turniru imali čak četiri predstavnika u četiri kategorije, a uspješne nastupe okrunila je i jedna medalja.

Brončanu medalju osvojio je Mihovil Srebren, uz izuzetno dobar i stabilan nastup u kategoriji juniora složenog luka. To je prva osvojena medalja na ovako jakom natjecanju za ovog Samoborca, koji od prošle godine nastupa za mladu hrvatsku reprezentaciju, a prije dva mjeseca osvojio je ovogodišnji Centralni europski kup.

I Mario Vavro imao je odličan nastup, ali ga je u meču za ulazak u polufinale izbacio Nizozemac Mike Schloesser, trenutno prvi na svjetskoj rang ljestvici. Na kraju meča imali su jednak rezultat 149:149, u "shootoffu" Mario je pogodio desetku baš kao i Mike, ali je Mikeova strijela bila bliža centru te je na kraju osvojio i turnir, dok je Mario zauzeo odlično 5. mjesto.

Samoborka Luna Pađan također je zaustavljena na ulasku u polufinale. Izgubila je meč od Kristine Druskove iz Slovačke, koja je na kraju turnira bila 3. Luna je u finalnom poretku zauzela odlično 6. mjesto u kategoriji juniorki zakrivljenoga luka.

Lana Koller bila je zaustavljena pri ulasku u osminu finala i na kraju zauzela 17. mjesto u kategoriji složenog luka.

Samoborski streličari nastavljaju s intenzivnim treninzima, budući da ih za nepuna tri tjedna čeka nastup na još jednom turniru Svjetskog kupa u Luksemburgu.