Turnir za mlade – Samobor 2023, u organizaciji Streličarskog kluba Samobor

Osmero Samoboraca postiglo zapažene rezultate

Osmero Samoboraca postiglo zapažene rezultate-1

U nedjelju, 7. svibnja, u organizaciji i na vanjskom terenu Streličarskog kluba Samobor, održan je streličarski turnir, prvi u sklopu Kupa mladih, namijenjenog samo najmlađim streličarima u kategorijama do 15 godina.

Organizaciju kupa inicirao je Streličarski klub Samobor, kako bi se natjecanja za djecu odvojila od onih za odrasle i time dodatno motivirali mladi streličari za sudjelovanje na natjecanjima i razvitak ovog lijepog sporta.

Na turniru su nastupili mladi streličari iz 9 slovenskih i hrvatskih klubova, a natjecali su se u tri kategorije: goli, složeni i zakrivljeni luk.

Svih osmero predstavnika Samobora postigli su zapažene rezultate. U kategoriji zakrivljenog luka za djevojčice do 13 godina prvo je mjesto osvojila Kalista Maya Matković Petriška.

U istoj dobnoj skupini u muškoj konkurenciji na podiju su bila tri Samoborca. Ivor Bujas osvojio je prvo mjesto, Karlo Marović drugo, a Dorian Bečki treće.

U kategoriji zakrivljenog luka za dječake do 15 godina Pavle Burić osvojio je drugo mjesto, a u kategoriji složenog luka za dječake do 15 godina najbolji je bio Vjeran Topolovec. Iako je u drugoj seriji eliminacijskog meča za zlato imao kvar na luku te zbog toga nije ispucao jednu strijelu, Vjeran je bio odličan i uspješno je nadoknadio razliku od čak šest bodova te osvojio zlatnu medalju.

I treće mjesto u ovoj kategoriji zauzeo je Samoborac Patrik Fadiga, pobjedivši u borbi za broncu svog klupskog kolegu Vedrana Jelaču.

Tijekom dana bilo je mnogo gledatelja i navijača, ali i slučajnih prolaznika, kojima je za oko zapeo ovaj zanimljiv i lijep događaj. Svi zajedno uživali su u ugodnom i veselom druženju.