Rekordno izdanje 2. međunarodnog streličarskog turnira Samobor Grand Prix

Mario Vavro pobijedio u nadmetanju titana

Mario Vavro pobijedio u nadmetanju titana-1

Drugo izdanje Samobor Grand Prixa u samoborsku je sportsku dvoranu dovelo do sada najjaču konkurenciju. Među 87 streličara iz Hrvatske, Italije, Slovačke, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Bugarske i Velike Britanije, nastupio je i Jozef Bosansky, slovački reprezentativac koji se trenutno nalazi na drugom mjestu svjetske rang ljestvice. Organizator, Streličarski klub Samobor, nakon sjajnog prošlogodišnjeg, prvog Grand Prixa, primio je maksimalni broj prijava, njih 108, no, neposredno prije turnira, zbog zdravstvenih problema, došlo je do dvadesetak odjava.

Streličari su se natjecali u tri discipline: zakrivljeni, složeni i goli luk. Pravu poslasticu priredili su, u završnici discipline složenog luka, već spomenuti Slovak Bosansky i hrvatski reprezentativac i član Streličarskog kluba Samobor Mario Vavro. Bosansky je u prvom djelu turnira ispucao rezultat od 299 krugova, samo jedan krug manje od savršenog rezultata, 300 od 300. U stopu ga je, s rezultatom od 297, pratio Mario Vavro. U drugom su djelu ova dva streličara zamijenila rezultate - Vavro je ispucao 299, a Bosansky 297. Na kraju eliminacija ova dva velikana streličarskog sporta našla su se u borbi za zlato. Mario je pred domaćom publikom još jednom dokazao svoju kvalitetu i savršenim rezultatom 150 od 150 zaslužio pobjedu nad drugoplasiranim Slovakom, koji je ispucao vrhunskih 148 krugova. Treće mjesto osvojio je Slovenski reprezentativac i svjetski juniorski prvak Aljaž Matija Brenk.

U ženskoj je konkurenciji, u složenom luku, prvo mjesto osvojila trenutno najviše rangirana Hrvatska streličarka Amanda Mlinarić, druga je bila britanska reprezentativka Bayley Sargeant Buden. Treće mjesto i drugu medalju za Streličarski klub Samobor osvojila je Laura Jurišić, pobjedom nad hrvatskom reprezentativkom, Larom Drobnjak.

U kategoriji zakrivljenog luka dva su se Hrvata našla na podiju - Adam Gradiščak osvojio je prvo, a Matija Šmaguc drugo mjesto. Treće je mjesto pripalo Rikadu Sobchaku iz Bugarske.

U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila Luna Pađan, koja je za domaćina, Streličarski klub Samobor, osvojila i treću medalju na turniru. Drugo i treće mjesto osvojile su također Hrvatice, Ana Štimac i Una Vasilik.

U kategoriji golog luka prvo je mjesto ispucao Gregor Dolar iz Slovenije, a drugo i treće mjesto osvojili su hrvatski streličari Robert Potrkač i Neno Veseljak.

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile tri Hrvatice, Ines Rušnjak na prvom, Marijana Sindičić Baotić na drugom i Ivana Šebalj Golenko na trećem mjestu.

S osvojena dva zlata i broncom, Streličarski klub Samobor najtrofejniji je klub turnira.

Organizatori su posebno zadovoljni velikim odazivom inozemnih streličara koji su i ove godine potvrdili svoje zadovoljstvo organizacijom te najavili ponovni dolazak iduće godine, u još većem broju.