Samoborski streličari imaju novu reprezentativku

Luna Pađan ostvarila normu

Subotu, 21. svibnja, samoborski streličari proveli su na turniru u Varaždinu. Najvažniji uspjeh ostvarila je mlada kadetkinja u kategoriji zakrivljenog luka Luna Pađan, kojoj je ispucanih 588 krugova bilo dovoljno da ostvari i normu za nastup u sklopu hrvatske streličarske reprezentacije na juniorskom europskom kupu, koji se održava u Rumunjskoj u sedmom mjesecu.

Luna, koja je bila proglašena i perspektivnom sportašicom, već godinama niže uspjehe nastupima u mlađim dobnim kategorijama, a ulaskom u kadetsku kategoriju dobila je priliku da svoju kvalitetu pokaže i na međunarodnoj razini. Rezultat koji je ispucala i ulazak u reprezentaciju direktno su povezani s iscrpnim svakodnevnim treninzima i dugotrajnim marljivim radom. Osim što je uspješna kao streličarka, ova mlada sportašica je i odlična učenica Srednje veterinarske škole u Zagrebu.

Na ovom turniru nastupilo je još petero Samoboraca. U najmlađim dobnim kategorijama, do 14 godina, Tara Perić osvojila je 3. mjesto u stilu zakrivljenog luka, a Patrik Fadiga, koji se, nažalost, natjecao izvan kategorije zbog greške prilikom prijava, ostvario je osobni rekord. U kategoriji kadeta složenog luka Mihovil Srebren bio je 1., u kategoriji seniora zakrivljenog luka svoj prvi nastup imao je Željko Ivković, koji je osvojio 6. mjesto, a Lana Koller bila je 1. u kategoriji seniorki složenog luka.