Međunarodno otvoreno prvenstvo Krapine – turnir HSTS-a

Petar Znika najbolji junior

Petar Znika najbolji junior-1

U dane vikenda, 21. i 22. svibnja, odigrano je Međunarodno otvoreno prvenstvo Krapine – turnir HSTS-a.

Najuspješniji Samoborac bio je Petar Znika, koji je u juniorskoj konkurenciji osvojio 1. mjesto. Nakon drugog mjesta u skupini i nakon iscrpljujućih mečeva, zaslužuje veliko priznanje i čestitke na lijepoj najavi predstojećeg Prvenstva Hrvatske, koje se idući vikend igra u Splitu.

Mateo Terihaj u najmlađim kadetima osvojio je 2. mjesto, dok je Fran Šimunović u istoj konkurenciji bio 3.

Lovro Horvat u mlađim kadetima osvaio je broncu i najavio dobru formu pred mlađekadetsko Prvenstvo Hrvatske, koje se također igra sljedeći vikend u Splitu.

Nastupili su još Ana Znika, Dora Kuhar, Lana Horvat i Luka Žužul.

Samoborski streličari imaju novu reprezentativku

Luna Pađan ostvarila normu

Subotu, 21. svibnja, samoborski streličari proveli su na turniru u Varaždinu. Najvažniji uspjeh ostvarila je mlada kadetkinja u kategoriji zakrivljenog luka Luna Pađan, kojoj je ispucanih 588 krugova bilo dovoljno da ostvari i normu za nastup u sklopu hrvatske streličarske reprezentacije na juniorskom europskom kupu, koji se održava u Rumunjskoj u sedmom mjesecu.

Luna, koja je bila proglašena i perspektivnom sportašicom, već godinama niže uspjehe nastupima u mlađim dobnim kategorijama, a ulaskom u kadetsku kategoriju dobila je priliku da svoju kvalitetu pokaže i na međunarodnoj razini. Rezultat koji je ispucala i ulazak u reprezentaciju direktno su povezani s iscrpnim svakodnevnim treninzima i dugotrajnim marljivim radom. Osim što je uspješna kao streličarka, ova mlada sportašica je i odlična učenica Srednje veterinarske škole u Zagrebu.

Na ovom turniru nastupilo je još petero Samoboraca. U najmlađim dobnim kategorijama, do 14 godina, Tara Perić osvojila je 3. mjesto u stilu zakrivljenog luka, a Patrik Fadiga, koji se, nažalost, natjecao izvan kategorije zbog greške prilikom prijava, ostvario je osobni rekord. U kategoriji kadeta složenog luka Mihovil Srebren bio je 1., u kategoriji seniora zakrivljenog luka svoj prvi nastup imao je Željko Ivković, koji je osvojio 6. mjesto, a Lana Koller bila je 1. u kategoriji seniorki složenog luka.

D.K.

1. županijska nogometna liga zapad – 23. kolo

Klokočevac s bodom i dalje drži vrh

Pušća - Novaki 4:1

(Petruša '11, Božić '22, '58, Hruševar '36; F. Kopun '52)

BSK – Klokočevac 0:0

Mladost (L) – Sloga SUZA (O) 4:1

(Anzulović '22, '27, '79, '90; Nehutni '76)

Nakon 23. kola vodi Klokočevac s 55 bodova, 2. je Mladost (KD) s 48, Sloga SU ZA (O) je 6. s 34, dok su Novaki na 14. mjestu s 14 bodova.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 27. kolo

Pobjeda Zrinskog, poraz Bregane

Rakov Potok – Strmec 2:0

(Bagavac '48 – ag, Balen '59)

Zrinski – Polet (B) 4:0

(Marić '21, Brdarić '32, '50, Ištuk '85)

Vatrogasac (Z) - Bregana 3:1

(Ljubek '60, Rašić 83, Đeno '90; M. Škacan '79)

Nakon dvadesetsedmog kola vodi Naftaš Ivanić sa 62 boda, 2. je Ban Jelačić s 51, Bregana je 3. s 48 bodova, Rakov Potok je 10. s 36, dok je Zrinski na 11. mjestu s 34 boda.

Prvenstvo Hrvatske u karateu za studentice i studente

Paula Šogorić univerzitetska prvakinja Hrvatske

U subotu, 21. svibnja, u Zagrebu je u organizaciji krovne studentske sportske organizacije, Hrvatskog akademskog sportskog saveza, održano Prvenstvo Hrvatske u karateu za studentice i studente.

Članica Karate kluba Samobor Paula Šogorić osvojila je zlato u kategoriji do 68 kg te ovom titulom potvrdila svoju kvalitetu.

Pauli je ovo treća državna medalja, nakon osvajanja dvije brončane medalje na Prvenstvu Hrvatske za seniorke te mlađe seniorke.

Samoborci uspješni na kickboxing turniru Zabok Open 2022.

Matej Sokolović i Tihana Jagodić zlatni

Matej Sokolović i Tihana Jagodić, članovi samoborskog Kickboxing kluba Fortis Domaslovec, nastupili su 21. svibnja na Zabok Openu u kick light disciplini.

Matej je osvojio 1. mjesto u kategoriji starijih kadeta +69 kg, a Tihana je osvojila 1. mjesto u kategoriji seniorki -65 kg, čime je potvrdila status aktualne državne prvakinje u ovoj kategoriji.

Naš također trofejni natjecatelj Alen Ćosić zbog povrede je ovo natjecanje morao propustiti, no zato je imao priliku mirnije promotriti svoje konkurente u kategoriji mlađih juniora -69 kg.

V.S.

Katana Euro kup Slovenija 2022 – Radovljica, Slovenija

Izvrsni rezultati naših boraca

U organizaciji Karate akademije Radovljica i Kyokushinkai karate saveza Slovenije, 21. svibnja održan je međunarodni turnir Katana Euro kup Slovenija 2022.

Hrvatski kyokushinkai savez na ovom natjecanju predstavljali su natjecatelji kyokushin karate klubova Domenica Sveta Nedelja, Mas. Oyama Strmec i Fortis Samobor.