TAD kup - Memorijal Aldegisto Sodero, Rijeka

Dva zlata i dvije bronce za KK Samobor

Dva zlata i dvije bronce za KK Samobor-1

U subotu, 2. travnja, Karate klub TAD Rijeka održao je svoj tradicionalni TAD kup - Memorijal Aldegisto Sodero, koji je ove godine okupio značajan broj natjecatelja, čak 766 iz 75 klubova Hrvatske, Italije, Slovenije i Srbije. Karate klub Samobor je u Rijeci nastupio s četvero svojih natjecatelja koji su osvojili četiri medalje.

Paula Šogorić je odičnim borbama osvojila zlatno odličje u konkurenciji mlađih seniorki do 68 kg, dok je u istoj težinskoj kategoriji, ali u seniorskoj konkurenciji osvojila broncu.

Odlične borbe u Rijeci je prikazao junior Jan Katanec u kategoriji preko 76 kg te zasluženo s tri ostvarene pobjede stao na pobjedničko postolje. Janu je ovo treće natjecanje zaredom na kojem se penje na pobjedničko postolje te pokazuje zavidnu formu.

Juniorka Iskra Majsec je u svojoj težinskoj kategoriji do 53 kg za dlaku ostala bez finala te na kraju osvojila brončano odličje.

Vid Kralj Radulović (juniori do 76 kg) je nakon dvije pobjede izgubio polufinalnu borbu, ali nažalost i repasažnu za 3. mjesto te tako ostao bez medalje na 5. mjestu.

Nastup u Rijeci je samoborskim karatekama poslužio kao odlična provjera prije državnog prvenstva, koje će se održati u Samoboru 23. i 24. travnja.

Seniorsko Europsko prvenstvo u kyokushin karateu

Nika Jakobović viceprvakinja Europe

Nika Jakobović viceprvakinja Europe	-1

Proteklog vikenda, u subotu, 2. travnja, u poljskom gradu Tarnowu održano je seniorsko Europsko prvenstvo u kyokushin karateu.

Nika Jakobović, članica Karate kluba Mladost Samobor boje Hrvatske branila je u kategoriji žena -55 kg te ponovo ispisala stranice povijesti hrvatskog kyokushina.

Naime, Nika se drugu godinu zaredom popela na pobjedničko postolje osvojivši srebro, nakon prošlogodišnje prve seniorske medalje na eurospkim prvenstvima za Hrvatsku, ponovila je ovaj nevjerojatan uspjeh te ponovo ispisala novo poglavlje hrvatskog kyokushin karatea.

Nika je opet redala pobjede nad svojim protivnicama. U 1. kolu premoćno je pobijedila predstavnicu Bugarske, 2. kolo donijelo joj je predstavnicu Litve (jednu od najjačih zemalja u kyokushinu), u polufinalu se susreće s domaćom predstavnicom Poljakinjom – Bielskom (višestrukom osvajačicom europskih medalja), dok u finalu ponovno sreće prošlogodišnju protivnicu, predstavnicu Gruzije, od koje, nažalost, gubi.

Ipak, Nika je opet pokazala nepokolebljiv borbeni duh te opravdala očekivanja trenera shihana Milana Garašića i članova kluba koji su joj pomagali u pripremama, pokazavši da je pred njom sjajna budućnost.

Prošlogodišnjim plasmanom Nika se kvalificirala u reprezentaciju Europe koja će nastupati na svjetskom kupu u težinskim kategorijama koje se održava svake četiri godine, a ovime je pokazala da se na nju može računati i u budućnosti.

Ovo je nevjerojatan uspjeh za hrvatski kyokushin karate, gdje smo se našli u društvu europskih velesila kyokushina koje osvajaju mnogo medalja na europskim prvenstvima (Litva 14 medalja, Poljska 12, Mađarska 7 itd.), dok je jedna mala Hrvatska u ovako žestokoj konkurenciji osvojila srebro.

Treba napomenuti kako je ovo rezultat višegodišnjeg kvalitetnog rada u klubu, a uz dvije seniorske medalje, koje je Nika donijela s europskih prvenstava, osvojila je i kadetske i juniorske europske medalje (3 bronce i 2 srebra). Ni ostali članovi kluba nisu nimalo zaostajali, jer Fran Lukšić je osvojio zlato i broncu kao junior, dok je David Fabek bio bončani na juniorskom EP.