Na seniorskom Prvenstvu Hrvatske u borbama Samoborcima dva zlata i dvije bronce

Sadea i Dino seniorski prvaci države

Sadea i Dino seniorski prvaci države-1

Na seniorskom Prvenstvu Hrvatske u borbama održanom u Atletskoj dvorani na Kantridi samoborske karateke vratile su se s četiri medalje - dvije zlatne i dvije brončane te jednim petim mjestom.

Najviše se očekivalo od seniorske reprezentativke Sadee Bećirović, koja je nastupala u najkvalitetnijoj ženskoj težinskoj kategoriji do 68 kg, ali se i znalo da je u toj kategoriji paklena konkurencija. Sadea je odlično vođenim borbama pobijedila sve svoje suparnice, pobijedivši i kolegice iz reprezentacije koje su prije pola godine na mlađeseniorskom Prvenstvu Europe u Finskoj osvojile medalje, a bile su i članice brončane ženske ekipe na seniorskom Prvenstvu Europe. Ova titula prvakinje Hrvatske Sadei je širom otvorila put prema nastupu na Prvenstvu Europe, koje će se održati u svibnju u Turskoj.

Veliko iznenađenje u Rijeci je napravio Dino Šimunec u kategoriji do 75 kg, koji je superiorno ušao u finale, a tu ga je čekao jedan od najboljih hrvatskih boraca, član seniorske reprezentacije koja je na Prvenstvu Europe 2021. osvojila zlato. Dino je odlično ušao u meč, poveo u prvoj trećini borbe te sigurnim taktičkim vođenjem meča išao prema pobjedi. U zadnjoj trećini borbe suparnik, u za njega tada "paničnoj situaciji", upućuje mu jak udarac u glavu, što su suci kaznili diskvalifikacijom. Potrebno je napomenuti da je Dino tek prije pola godine navršio 18 godina pa je ova seniorska titula posebno draga i motivirajuća za daljnji rad.

U kategoriji do 75 kg je do bronce i svoje prve seniorske medalje dogurao i odlični 19-godišnji Mislav Blažeković, koji je pokazao velik potencijal i posebno razveselio stručni stožer samoborskog kluba.

Četvrtu medalju za samoborski karate klub osvojila je Paula Šogorić u kategoriji teškašica preko 68 kg te time nastavila svoj uspješni niz nastupa na državnim prvenstvima. Pauli je ovo također prva seniorska državna medalja te je pred njom još puno prilika, s obzirom da je i ona tek nedavno navršila 19 godina.

Vrlo blizu medalji bio je i srednjaš Ivan Niko Prusina, koji je dogurao do polufinala, a onda nesretno izgubio repasažni meč za broncu.