Strijelci: 1:0 Cvetković(16), 1:1 Kižlin(40), 2:1 Trgovčević(85)

SAVA STRMEC: Miletić, Gabrica (od 46. Gavran), Novoselec, Filipović, Cerovečki, Trgovčević, Maruna, Cvetković (od 84. Barišić), Kostanjski, Orsag (od 80. Frajt), Jedvaj

Trener: Davor Orsag

SAMOBOR: Kovačić, Šimić, Makarun, Brdarić, Mišura, Martinko (od 46. Starjački), Kotarski, Kižlin (od 46. Dragić), Brujić, Merlin (Od 86. Aljinović), Držić (od 86. Bejdić)

Crveni karton: Strjački(67)

Igrač utakmice: Kruno Cvetković (Sava)

U susjedskom dvoboju na Lazini, pred 300 – tinjak gledatelja koji su stvorili lijepu nogometnu atmosferu domaćini su porazili papirnatog favorita i zasluženo slavili s 2:1. Obzirom na izostanke u domaćem sastavu, činilo se da će Samoborci imati lakši posao u lovu na tri boda. No, teren je jedno, a papir drugo. Nakon početnih udaraca Brujića, domaćini iz prve prilike vode. Cvetković je došao u posjed jednog „odbijanca“ pa neobranjivo pogodio Kovačićevu mrežu. Do odmora pritisak gostiju urodio je plodom u 40. minuti – Novoselec gubi loptu koja završava na nozi Kižlina koji s ruba 16 metara neobranjivo pogađa za izjednačenje. U drugih 45 minuta Samoborci ulaze sa Strjačkim koji je u igri izdržao samo 20 – ak minuta (dok nije skupio drugi žuti karton) i svoju momčad ostavio s igračem manje. Odluka o pobjedniku pala je u 85. minuti. Pouzdani Mišura griješi, a Trgovčević lijepim lobom matira gostujućeg vratara za veliko slavlje u Strmcu.

Nakon 9. kola vode Ponikve s 21 bodom, drugi je Gaj Mače sa 20, Samobor je peti sa 16, dok je Sava jedanaesta s 12 bodova.

Trofej Srbije - Beogradski pobjednik 2017. - Beograd, 8. listopada

KARATE - Lucija zlatna, Dino srebrni na prestižnom turniru

KARATE - Lucija zlatna, Dino srebrni na prestižnom turniru-1

U nedjelju, 8. listopada, Beogradski karate savez i Karate federacija Srbije ugostili su u sporskoj dvorani Pionir 1045 sportašica i sportaša iz 12 zemalja (Rusija, Francuska, Bugarska, Kanada, Slovenija, Makedonija, BiH, Crna Gora, Mađarska, Slovačka, Srbija i Hrvatska). Turnir je bio iznimno kvalitetan, jer je velikom broju sudionika poslužio kao posljednja provjera pred Svjetsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore, koje će se održati od 25. do 29. 10. na Tenerifima.

U Beogradu je nastupila i kadetsko-juniorska selekcija Hrvatske, koja je osvojila 3 zlatne, 4 srebrne i 7 brončanih medalja te potvrdila da Hrvatska ima talentiranu i dobru generaciju mladih karateka.

Lucija Gečević je u konkurenciji juniorki – kate nastupila s ciljem da se ubaci na popis selekcije koja će nastupiti na SP, jer je do tada imala izjednačen bodovni skor s konkurenticom iz Virovitice. Na njenu sreću i sreću matičnog kluba, Karate kluba Samobor, imala je odličan nastup te je u konačnici osvojila 1. mjesto i zlatno odličje. Tim rezultatom je čekirala svoju kartu za Tenerife te joj sada preostaje da do odlaska na Svjetsko prvenstvo još za nijansu podigne formu, kako bi imala što zapaženiji nastup na najvećoj svjetskoj karate smotri.

Drugi samoborski reprezentativac Dino Šimunec je u konkurenciji kadeta do 52 kg imao odličan nastup te je do finala pobjedničkim nizom te skorom bodova od 21:1 deklasirao sve svoje suparnike. U finalu ga je tijesno pobijedio BiH reprezentativac (2:1), koji je godinu i pol dana stariji i iskusniji te spada u sam svjetski vrh. Dino je u toj borbi pokazao za nema nepobjedivih protivnika i da hrvatski karate na njega može itekako računati te da je spreman za najveće uspjehe, iako je tek ušao u kadetski uzrast.

Do odlaska na Tenerife naši reprezentativci će odraditi sedmodnevne završne pripreme u Malom Lošinju (borci) te u Daruvarskim toplicama (kataši).